YOL ARKADAŞI


Bazen siz öyle kendi kendinize çabalayıp dururken hayat beklenmedik sürprizler yapar.

Siz özel olduğunu düşündüğünüz biri için türlü taklalar atarken ,aslında onun için o kadar da özel olmadığınızı fark edip dibe doğru inişe geçmişken, bir yağmur damlası gelip burnunuzun ucunu gıdıklar .Derken kulağınızda en sevdiğiniz şarkı çınlamaya başlar ,radyoda bir ses hadi der, vur kendini yollara …ve hayat yine yeniden mutlu olmak için kimseye ihtiyacınız olmadığını hatırlatıverir.


Sonra içinizdeki hınzır çocuk uyanır ve sırılsıklam olana dek elinizden tutup sizi sokak sokak gezdiriverir ve döndüğünüz her köşede sevdiğiniz başka bir tat size kendini hatırlatır.

Hayat yine yeniden o yağmur damlasıyla başlar.

İçinizde bir heves daha küllenirken ,yepyeni hevesler için ruhunuz nadasta beklemeye başlar .


Sonbahar bu yıl bizi biraz es geçti, yerini kışa erken teslim etti. Ve lakin renklerini henüz çekip almamışken, yeşilden kızıla, derken sarıya dönen tüm renkler için en yakın ormana gitmeye sebep aramaktan vazgeçmeli.Bir kurumsal insanın en acılı gerçeği hayatı hafta sonlarına sığdırmak iken, o en sıkışık anları yine dolu dolu geçirmek uğruna Cumartesileri erkenden kalkıp yollara düşmeli. Her rengi kaydetmeli, hayata renkleri salıvermeli.Zihniniz nedenlerle doluyken, anlamaya çalışırken inceliklerden neden kaçtığını insanoğlunun, kuruyup düşen her bir yaprağın yerinde bıraktığı boşluğun ilkbaharda yeniden filizlenip yeşereceğinin farkında olarak umut etmeli. Bir yerlerde hala içinizi ısıtacak gülümsemeler olduğuna inanarak, bir gün belki aynı yolları, belki keşfedilmemiş bambaşka diyarları birlikte yürüyebileceğiniz bir yol arkadaşını hayal ederek ama en çok da kendi kendinizin yol arkadaşlığından memnun yola devam etmeli.


Hayat güzelliklerle gelsin yine…😊

Sevgiyle...


Berna Alaiye

87 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bir Aralık

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi