Yay Burcunda Ay Tutulması
5 Haziran tarihinde Yay burcundan Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları Dolunay zamanlarında Ay düğümlerine yakın noktalarda gerçekleşir. Güneş ile Ay karşı karşıya gelir ve Dünya'nın Güneş ile Ay arasında girip, Ay'ın üzerine gölgesi düşmesiyle tutulma gerçekleşir.


Güney Ay Düğüme yakın noktada gerçekleşecek Yay burcundaki Ay tutulması ile ikili ilişkilerde, inançlarda ve görüşlerde ciddi bir farkındalık kazanacağız. Belki de uzun zamandır ertelediğimiz ya da fark etmediğimiz, düşünce sürecinde olduğumuz konularda ve ilişkilerde neticeye ve bir sonuca varacağımız bir dönem olabilir. İkili ilişkilerde netleşeceğimiz, kopuş ve sonlanma yaşayacağımız, birtakım süreçlerin tamamlanacağı ya da ilişkilere yeni bir form kazandırarak hayatımıza devam edeceğimiz bir süreç olabilir. İnandığımız değerleri ve görüşleri sorgulayabiliriz.


Venüs 13 Mayıs ve 25 Haziran tarihlerinde İkizler burcundan Retro (geri hareket) pozisyonunda.

İkizler burcunda gerçekleşen bu geri harekette; İkizler burcunu temsil eden kardeşlerimiz, yakın akrabalarımız, yakın çevrelerimiz ve iş birliklerimiz gibi alanlarda ilişkilerimiz bu Retro sürecinde ön plana çıkabilir. Bu süreçlerde anlaşmazlıklar, sürtüşmeler, dedikodu, yanlış anlaşılma, arkadan iş çevirme, gizli düşmanlıklar ve aldanma gibi ilişkisel anlamda yorucu bir süreç olabilir. Sosyal medya üzerinden de yakın çevremizle iletişim anlamında aksaklıklar yaşamamız olasıdır. Bunun yanı sıra Venüs Retro sürecinde geçmişten süre gelen birtakım konuların ve ilişkilerinde tekrar gündeme gelmesi ve çözülmesi ile ilgili ilişkisel anlamda, karmik hak edişlerinden olabilir. Venüs Retro süreçlerinden Venüs’ün temsil ettiği konularda; evlilik, aşk ilişkisi, alma- verme dengemiz, finansal durumlarımız, iş birliklerimiz, arkadaşlıklar, konfor, estetik ve güzellik gibi konularda aksaklıklar, gecikmeler, problemler ve hayal kırıklıkları yaşayarak farkındalık kazanacağımız bir süreç olabilir. Geçmiş ilişkilerinde tekrar gün yüzüne çıkması olasıdır.


Venüs Retro etkili bu Ay tutulmasıyla özellikle ikili ilişkilerde, evlilik, arkadaşlıklar, iş birlikleri, yakın çevremizle ilgili alanlarda geçmişten vadesi dolan konular, gizli birtakım konuların gün yüzüne çıkması, aldanma ve aldatılma gibi arkadan dönen birtakım konuların gün yüzüne çıkmasıyla, duygusal anlamda gerginleşeceğimiz ve sürtüşmeler ile hayal kırıklıkları yaşayacağımız bir dönem olabilir. İlişkiler, finansal konular, iş birlikleri gibi konularda kendi içimizde değerlendirme yapabiliriz. Harcamalarımıza dikkat etmemiz gereken bir dönemde olduğumuzu da unutmamak gerek. Ek olarak Yay burcunda Ay tutulması bireysel haritalarınızda hangi eve denk geliyorsa, o noktada Ay tutulmasının etkisini daha çok hissedersiniz.


Tutulma dönemlerinde gözümüzdeki perdelerin kalktığı, kadersel olayların yaşandığı, her şeyi daha net bir şekilde görüp, iç değerlendirme yaparak farkındalık kazandığımız dönemlerdir. Günay Ay düğümü Yay burcunda gerçekleşen bu Ay tutulmasıyla; geçmişten gelen ve vadesi dolmuş, artık işlevi olmayan, bizleri kısıtlayan ve engel olan her şeyi hayatımızdan temizlememiz için fırsat olarak görmemiz gerekir. Evrimleşme sürecimizde farkındalığımızı arttırarak hayatımızdaki taşları temizlememizin bizlere katkısı büyüktür.


Ön yargılardan ve kalıplaşmış durumlardan sıyrılarak, yenilenme zamanı …Sevgiyle kalın,

Cansu MIK

122 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi