Usui Reiki Nedir?1900'lü yılların başında Dr. Mikao Usui’nin yeniden keşfetmesi ile ortaya çıkmıştır. Japonca’da “Rei” ilâhi, Ki “aydınlanma” anlamındadır. Japonya'dan Amerika ve Avrupa'ya ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır.


Reiki din değildir, inanış değildir, mezhep değildir, TIP DEĞİLDİR. Reiki, yaradılış ile var olan, yüce kaynaktan bizlere sunulan bir lütuftur. Reiki sevgi enerjisidir. Gözlerimizle göremediğimiz, titreşimler sayesinde Reiki inisiyasyonu ile hissedilmesidir. Spiritüel öğretidir.


Doğduğumuzda yaşam enerjisini yerküreden, ruhani enerjiyi tepe çakradan alırız. Saf ve tertemiz enerji evrensel bilinç ile insan bedenine yüklenir. Fakat bu enerji yaşanan negatif etkenler ile birlikte, zamanla bedendeki çakra merkezlerini ve aura kanallarını kirleterek enerji akışını sekteye uğratır. Bizlere geri dönüşümü ise fiziksel rahatsızlıklar, motivasyon eksikliği, mutsuzluk, öz güven eksikliği, kendini yargılama, doyumsuzluk, sevgi yoksunluğu hayattan zevk alamama vb negatif oluşumlarla kendini gösterir.


Usui Reiki inisiyesi, Reiki şifa alanında deneyim kazanmış Reiki Öğretmeni tarafından yapılmalıdır. Doğum ile birlikte az açık olan tepe çakra, diğer çakralar ve aura katmanları ile aynı anda açılarak temizlenir. İnisiyasyon ile birlikte; enerji akışı deforme olan çakralar açılarak bedendeki enerji akışı normale döner. Öncelikle iç dünyaya yolculuk başlar. Ruh tanımı algılarda tanınır. Sezgiler ön plana çıkar. Yaşama tutunmanın verdiği haz ile olaylara daha farklı bakış açısı gelişir. Sağ/sol beyin dengelendiği için zihnin bilinçaltına gönderdiği algılar değişir. İnisiye sonrasında kişi aynı zamanda ellerinden akan şifa enerjisi ile kendini, başkalarını ve evrensel şifalanmayı destekleyebilir. Ruhun, zihnin, bedenin şifa yolu açılır. Herkesin uygulayabileceği şifa yöntemdir. Herhangi bir inanç gerektirmez.


Dünyada bir çok hastanelerde ameliyat öncesinde hastaların huzur bulmaları için, ameliyat sonrasında da iyileşme sürecini hızlandırmak için uygulanmaktadır. Reiki aynı zamanda ruhsal şifa tekniğidir ve inisiye olan kişi, ruhsal boyutta da açınımlar yaşayarak kendini tanıma sürecine adım atmasına sebep olur. Aynı zamanda hayatın güzelliklerinden haz almaya başlar.


Yüce kaynaktan gelen bu enerji, sezgi ve algıların evrensel frekans ile uyumlu hale gelmesini destekler.


Reiki sevgidir

Reiki hayatla bütündür

Reiki naiftir

Reiki çakraların dengesidir

Reiki sezgidir

Reiki ruhun özgürlüğüdür

Reiki bolluktur

Reiki bilinçtir

Reiki bedenin şifasıdır

Reiki egosal dürtülerin terbiyesidir

Reiki yaşam modelidir

Reiki ruhun şifasıdır

Reiki su misali akıştır

Reiki içindeki çocuktur

Reiki karanlığın ışığa kavuşumudur

Reiki kendinle yüzleşmedir

Reiki felsefedir

Reiki aynadır

Reiki candır

Reiki susmaktır

Reiki huzurdur

Reiki aşktır


Sevgiler:))

Berrin KARAKAŞ

Reiki Öğretmeni

(Usui Reiki Master Teacher)

55 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

RE Frekansı

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi