Tutulmalarla Biten 2020 Yılı – Aralık Ayı Astrolojik Etkiler2020 yılını en önemli aylarında biri olan Aralık ayına girerken, 30 Kasım’daki Ay Tutulmasını ve 14 Aralık da ise Güneş tutulmasını yaşayacağız.


Eski çağlardan beri tutulmalardan insanlığın korktuğu görülmüştür. Ay tutulmasında Ay’ın ışığını kaybetmesi, Güneş tutulmasında ise Güneş’in ışığını kaybetmesi, Tanrıların öfkesi olarak adlandırılmıştır. Ancak zaman içerisinde aslında bu tutulmaların, hayatlarımızdaki önemli virajlara ve dönüm noktalarına işaret ettiğini görüyoruz. Vadesi dolmuş olan, ertelediğiniz veya görmezden geldiğiniz durumlardan arınıp, temizlenmek için katalizör etkisi gibi düşünebilirsiniz. Sarsıcı ama hayatlarımızı daha ileriye taşımamız ve bulunduğumuz kısır döngülerden çıkmamız için yoğun enerjili zamanlardır.


30 Kasım 2020 tarihinde 8 derece İkizler Burcunda Ay Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma ülkemizden çıplak gözle görülemeyecek bir tutulma.


Ay tutulmalarında, Dolunay halinde olan Ay ile Güneş karşı karşıya gelmektedir. Gözle Ay tutulmasının izlendiği yerlerde Dünya’nın gölgesi Ay’ın üstüne düşmektedir. Gökyüzünün iki büyük ışığının karşı karşıya gelmesiyle, kuvvetli bir enerji ortaya çıkmaktadır. Bu tutulma İkizler- Yay aksında gerçekleşiyor. Bu sebeple bireysel haritasında İkizler, Başak, Yay ve Balık burcunda önemli gezegen yerleşimi ya da Güneş, Ay, Yükselen gibi noktalarınız bu burçlardaysa daha yoğun ve sarsıcı bir değişim yaşayabilirsiniz.


Teknik olarak Tutulma an haritasında yükselen Kova ve yönetici gezegeni Uranüs Boğa burcunda retro hareketinde. Gökyüzünde Neptün gezegenin de düz harekete geçmesiyle tek retro gezegenin Uranüs olduğunu görüyoruz. Yani bu tutulmanın bizlere en büyük mesajı hayatlarınızda vadesi dolmuş konulara takılı kalmaktansa onlardan özgürleşip, kendinizi daha ileriye taşımanız ve yeniye yer açmanız; geçmişten almanız gereken dersleri alıp ilerlemeniz. Ek olarak tutulma anında Uranüs – Venüs karşıtlığının devam ediyor olması; ikili ilişkilerde veya finansal anlamda bağlantılı olduğunuz durumlarla yaşadığınız sürecin sonlanma enerjisini de barındırmaktadır.


Bu tutulmaya yaklaşırken hasır altı ettiğimiz konular belki de bizden gizlenen ya da farkına varmadığımız konularda aydınlanmalar yaşıyoruz. Tutulmalar etkilerini, tutulma anından 15 gün önce ve sonrasında göstermeye başlar. Tutulmalara doğru giderken duygusal çalkantılar, şiddetli baş ağrılar ve uyku problemleri yaşamak olasıdır. Bol bol su içmek ve hayatımızdaki yüzleşmeleri yaşamak bu noktada önemli. Bu Ay Tutulması ile çürümüş ve vadesi dolmuş her şey den özgürleşme ve yeniye yer açma vakti. Bu bitişler farkındalığınızı arttıracak şifa enerjisi taşımaktadır.


Aralık ayında gerçekleşecek 14 Aralık Güneş tutulması ile Ay tutulmasında yaşadığımız bitişlerin devamı niteliğinde olan yeni başlangıçlar enerjisini yaşayacağız.


Bu ay aynı zamanda 21 Aralık’ta ise Jüpiter ve Satürn kavuşumu yaşayacağız; 21 Aralıkta Kova gerçekleşecek burcunda gerçekleşecek Jüpiter ve Satürn kavuşumu ile belirleyeceğiniz yeni yolda istikrarlı ve kalıcı büyümeler yaşarken zaman zaman kısıtlandığınızı da hissedebilirsiniz. 20 yılda bir Jüpiter ve Satürn kavuşumu gerçekleşmektedir. Daha önceki zamanlarda toprak grubunda gerçekleşen bu kavuşum bu yıl hava elementinde gerçekleşecek. Bireysel haritanızda hangi evinizde Kova burcunda Jüpiter ve Satürn kavuşumu gerçekleşecekse işte o ev konusuyla ilgili konularda başlatacağınız adımlarda daha istikrarlı, sabırlı ve kalıcı büyümeler size gelecektir. Sabırlı olmak bu noktada önemlidir çünkü kimi zamanda ilgili konudaki büyümenin kısıtlanacağına ve sınavlara tabi tutulacağına da işaret etmektedir. İşte bu noktada sabırlı ve istikrarlı olursak, hayat karşılığında bizlere büyük ödülü verecektir.


2020 yılını kapatırken yaşadığımızın büyük farkındalıkların ve günlük hayatlarımızda çok büyük değişimlerin olduğunu görüyoruz. Kısacası fiziksel, mental ve ruhani hepimizi büyük değişimler ve gelişimler yaşadık. Kasım ve Aralık ayları ile hayatlarımızda ileriye dönük köklü değişimler yapmamız için yoğun ve sarsıcı süreçler yaşamış olabiliriz. Yaşadığımız her şey aslında hayatlarımızı daha ileriye taşımamız için katalizör etkisiydi. Şifa enerjisine kendimize açarak, kalıplarımızdan özgürleşmenin hepimize hayrına olacaktır.


Bütüne şifa getirmesi dileğiyle,

Sevgiyle

Cansu MIK

65 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bir Aralık

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi