TİBET'İN GENÇLİK PINARI


''Herkes uzun yaşamak ister ama kimse yaşlanmak istemez.'' Jonathan Swift

1. Bölümü İrlandalı şairin bu sözleriyle başlıyor. Kitap bir subayın Hindistan'a atandığı bir dönemde,yerliler arasında konuşulan Tibet'de bir manastırda yaşanan fakat kimsenin tam yerini bilmediği bu manastırda yaşanan olağanüstü hikayeleri araştırıp emekli olduktan sonra yeniden Hindistan'a gidip keşfetmesini konu alıyor. Tibet'de bulunan bir manastırda,insanların sağlıklarına kavuştuklarını, yaşlı kişilerin nasıl daha genç ve dinç olduklarını,fiziksel ,zihinsel ve duygusal değişimleri anlatılıyor.

Özellikle evlerimizde olduğumuz bu süreçte, gerek beden gerek ruh sağlığımız için çok iyi gelecek ve sizi harekete geçirecek bir kitap. Vücudumuzun 7 enerji noktasına odaklandığımız, çakralarımızı çalıştırdığımız ve ayin olarak da adlandırılan 5 egzersiz hareketinden oluşan bu kitabı mutlaka edinmenizi tavsiye ederim.
Kitapta egzersiz görselleri bulunuyor.Yazımın sonuna da hareketlerin bulunduğu bir video ekleyeceğim.

Sabah uyandığınızda ilk zamanlar 8-10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu egzersizlerin,kısa ve uzun vadede size ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Son olarak kitaptan bir bölümü sizinle paylaşmak istiyorum.


'Yeni bir çağın doğacağı ve yeni bir dünyanın görüleceği günler hızla yaklaşıyor.Bu insanların içlerinde sahip oldukları güçleri özgür bırakmayı öğrenip bu sayede savaş ve salgın hastalıkların,nefret ve öfke gibi duyguların üstesinden geldikleri bir çağ olacak.Kendimizi uygar olarak adlandırsakda aslında karanlık çağın en karanlık döneminde yaşıyoruz.bununla birlikte daha iyi ve daha parlak günlere hazırlanıyoruz.Öz bilincini daha üst seviyelere çıkarmak için çaba gösteren her bir kişi,aynı zamanda bir bütün olarak tüm insanlığın bilinç seviyesinin artmasına yardım ediyor.Bu yüzden 5 ayin, sağladığı fiziksel faydaların çok daha ötesinde bir etkiye sahip.''

33 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi