Sevgi herkese iyi gelir

9 Temmuz 2017


Üniversiteden bölüm arkadaşım Erdi'nin düğününe Düzceye gittik. Hande & Erdi Bir ömür sevgiyle birbirleri için "EVET" dediler. Düğünleri çok da güzeldi doğrusu, Kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyorum, onlar ERDİ muradına biz çıkalım kerevetine... (Handecim özlü söz yazarken çok denk geldi, :) seni öpüyorum kocaman)


Eee Ecem nasıl bağlayacaksın yine dediğinizi duyar gibiyim. Hayatımızın en büyük başlangıçlarını yaparken sizce de zorluklar çekmiyor muyuz? Hatta evlenirken, hep denmez mi "Bu süreç bizi yordu, ev döşemesi, seçmesi, beğenmesi" 


Mutluluğa adım atarken verdiğimiz emek, gayret ve belki de hayatımızı birleştireceğimiz kişiyle birlikte düşünmek.


Evet yanlış okumadınız birlikte düşünmek sadece sevgiyle olabilen bir şey. Sevginin olduğu her yerde, karşınızdakiyle birlikte düşünmeye başlarsınız. Arkadaşlıkta karşınızdakinin huylarını öğrenmeye çalışırsınız, aile de birlikte aktiviteler yapılır, daha doğrusu zaten doğduğunuz andan itibaren sizinle gelmeye başlar, peki ya evlilik?


Evlilik önemli bir müessese Azizim! Sevgi yüreğinizden gelir, kalp atışlarınız duyulur etraftan, en son nikah masasında başlar o sevgiyi ne kadar yüreğinizde taşıyabileceğiniz. Eğer çiftler birlikte düşünmeye devam ederlerse, sevgi devam eder, eğer birlikte düşünmek artık sizin için zor gelmeye başlamışsa sevgi yok olur.


Çünkü "SEVGİ İLETİŞİM KURMAKTIR." İletişebiliyorsan sevgili kardeşim o filmlerde özenip el ele ölen insanlardan olman çok da zor olmaz. 


Peki Ecem ya karşımızdakiyle iletişim kuramıyorsak? Bizi anlamıyor ve dinlemiyorsa ne yapacağız? Hayır karşındaki seni dinlemiyorsa sen öncelikle kendinle iletişim kuramıyorsun demektir, sen kendinle vakit geçirmiyorsan, ne istediğini bilmiyorsan karşındaki de  seni anlamaz, ve böylelikle nasıl iletişim kurabilirsin ki?


Söyleyeyim, önce görmezden gelirsin belki bir süre savaşırsın seni anlaması için, görmezden de gelsen, savaşsan da büyük bir kaosa sürüklenme ihtimalin yüksek. 


Söylediklerimi daha iyi anlamak istersen, bir çiçek al kendine evinin en sevdiğin köşesine koy, ve onu sevmeye başla, konuş her gün onunla belki senin koyduğun yerde gelen güneş yetmeyecek, belki suyunu fazla koyacaksın, ama sevgi ve emek ile çiçeğin ne kadar su istediğini ne kadar güneş görmesi gerektiğini zor da olsa bileceksin. Sen konuştukça o açacak, sevgi verdikçe coşacak. O da bir canlı hatta bazen en kolayı da belki bir çiçekle iletişim kurmak, haklısın. Eğer bunu düşünüyorsan, neden yapmıyorsun, eğer bu kadar kolaysa senin için. :)


Sevgi herkese iyi gelir unutma, sevgi iletişim kurmaktır, ve sen ne zaman kendinle iletişim kurmaya başlarsan, işte o zaman etrafına farkında olmadan sevgi yayacaksın, bir de bakmışsın ki gerçekten ışıldıyorsun.


Git aynaya bak, sev kendini, gözlerin, gülüşün, gamzen, kaşın mutlaka bir şey vardır, kendinde sevdiğin onunla övün ama içinden, çünkü amaç kendimizi sevmek.

"SEVGİ" bilmediğin bir okyanus ve keşfedilmesi gerek, her keşfettiğinde o istediğin "MUTLULUK" seni olman gereken limana götürecektir.


Ben mi? Düzceden yeni geldim, sizlere yazmayı, yazarken kendimi tekrar keşfetmeyi ve sevmeyi, severken de yeni gelecek başlangıçları sabırsızlıkla beklemeyi seçiyorum. 

Hande ve Erdi umarım " SEVGİ" size de iyi gelir...

5 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bir Aralık

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi