SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURABİLİRİZSaçlarımız bizim için önemli.Biz bayanlar, saçlarımız güzelse kendimizi daha bir güzel hissederiz.


Moralimiz bozuksa soluğu kuaförde alırız.O kuaför salonuna girerken bir de çıkarkenki bizi, bir fotoğraflayan olsa, farkı çok net görür.Kuaför salonuna, hele bir de moralimiz bozuk girmişsek; yüzümüzde anlamsız bir ifade, omuzlar düşük, “ne yaptırsam acaba” diye bir kararsızlık...Peki işlem bitip çıktığımız da; kendinden emin bir ifade yüzümüzde, omuzlar dik, “hadi dünya gel şimdi baş et benle” dercesine bir edayla çıkarız dışarıya.


Bizim için bu kadar çok şey ifade eden saçlarımız, bazen mevsimlerin değişim etkisiyle, bazen çok işlem görmüş olmasıyla, bazen hamilelik etkisiyle, bazen de başka sebeplerle dökülmesi artabiliyor.

Yapısı zayıflayıp, hacmini kaybedebiliyor.


Tabii ki bu durum da bizim üzülmemize sebep oluyor.


Hamilelik sonrası bu durumu yaşamış biri olarak gerçekten çok üzülüyordum.Saçlarım avuç avuç dökülüyor ve ben bir şey yapamıyordum.

Bu duruma çözüm ararken evde uyguladığım bir yöntemle bunu durdurabildiğimi ve hatta yeni saçlarımın dökülenlerin yerine geldiği gördüm.Uyguladığım bu maske saç tellerimin daha güçlü olmasını ve de dolayısıyla hacimli bir görüntüye kavuşmasını sağlamıştı.Eskisinden de daha hızlı uzuyordu artık saçlarım.

Hızlı uzaması, dip boya zamanımı da daha öne çekmeme sebep oluyordu tabii.Olsun, saçlarım sağlıklı bir görüntüye sahip olsun ve ben de kendimi çok daha iyi hissedeyim, ki benim için önemli olanda o açıkçası.

Vücudumuzun içeriden almış olduğu vitaminler kadar da dışarıdan aldıklarının önemli olduğunu düşündüğüm için hepimizin evlerinde bulunan tamamen doğal ürünlerle yapmış olduğum maskemin tarifini sizlerle de paylaşmak istiyorum.Ben gerçekten çok faydasını gördüm.Uygulayıp uygulamak tabii ki size kalmış.Belki sizler de içerisine kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz başka şeyler ekleyerek bu tarifi kendinize özel yapabilirsiniz.


Benim uyguladığım saç maskesinin malzemeleri:

*2 yemek kaşığı yoğurt

*2 yemek kaşığı zeytinyağı (saf zeytinyağı olması önemli)

*1 yumurtanın sarısı

*3-4 damla tatlı badem yağı

*2-3 damla çam terebentin

*3-4 damla çörekotu yağı

*2-3 damla susam yağı

Bunların hepsini karıştırıp kuru olan saçıma uyguluyorum ve saçlarımı herhangi bir şeyle sarmadan sadece toplayıp toka ile tutturuyorum.Ben bir saat kadar bekletiyorum.Sonrasında yıkama esnasında ılık suyla saçımdaki maskeyi iyice akıtıyorum.Ilık su olması önemli çünkü maske malzememizin içerisinde zeytinyağı olduğu için sıcak su ile saçımıza zarar vermemesi gerekiyor.Bir de yumurta sarısı sizi düşündürebilir kokusu saçımda kalır mı acaba diye hemen yanıtlayayım kalmıyor.Fakat yine de içiniz rahat etmezse saçınızı yıkarken, yıkama suyunuza ilave edeceğiniz yarım çay bardağı elma sirkesi hem saçınızı daha parlak yapacak, hem de koku şüphenizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Ben bu maskeyi bir hafta ara ile iki defa yaptığımda istediğim sonuca ulaşmış oluyorum.Bir daha aynı sorunu yaşayana kadar da yapma gereği de hissetmiyorum.

Sizler de eğer denemek isterseniz buna ne kadar süre devam edeceğinizi kendi durumunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Saç dökülme durumunuz herhangi bir sağlık sorununa dayanıyorsa lütfen önce doktorunuzla görüşün.

Bu maskenin içerisinde kullanılan herhangi bir şeye alerjiniz de varsa lütfen dikkate alın.

Ben kendi deneyimlediğim ve çokta memnun kaldığım, herkesin de rahatlıkla yapabileceği bir maske olduğunu düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

Benim saçımdaki farkı sizlere gösterebilmek için iki fotoğrafımı paylaşmak istiyorum sizlerle.

Bu fotoğraf, 2017 yılına ait ve saçlarımın çok kısa....

Bu fotoğraf şu andaki halim.Saçlarımın uzunluğu fotoğrafta tam olarak gözükmüyor tabii ama yapısını görmenizi istedim.Uzunluğu ise belime gelmesine 7 santim kaldı (bu arada ben de 1.70 boyundayım saç uzunluğunu hesaplarken bunu göz önüne alarak düşünebilirsiniz)

İlk fotoğraftan sonra, 3-4 kesim, 3-4 açma işlemi, 2 paket ve bir çok renk değişikliği yapıldıktan sonra ki en son bu durumda.Sevgiyle, sağlıkla ve de mutlulukla kalın ....

102 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MASTERKEY

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi