Neşeli Kalpler

20 Mayıs 2017


Uzun zamandır, yazamıyorum.

Hayat gailesi, herkesin olduğu gibi…

Konumuz Neşeli Kalpler; Uzun zamandır; iyice kitap okumaya sardım ve her okuduğum kitapta kendimi buldum, hem de yöntemler keşfettim. Artık sizlere okuduğum ve beğendiğim kitapları, Kitap Tavsiyeleri bölümünde önereceğim.

Mayıs ayına geldik, baharın yaza geçişini yakalayamadığı, hepimizin içinin bir kıpır kıpır bir de yağmuruyla kış moduna geçmemizden midir, bilmem, yorgunluklarımız çoğaldı, Bedenlerimiz Tatilll! Diye bağırıyor adeta. 

Ne güzel de noktaya değindim, Bedenlerimizi ve kalplerimizi neden dinlemez olduk dersiniz? Neşeli olmak için illa güneşin açmasını, bedenimizin Tatil demesini veya patronumuzun izin vermesini mi beklemeliyiz? Son okuduğum kitap Rezonans Kanunu (Pierre Franckh) ne kadar da güzel anlatmış, Ağzımızdan çıkan sözcükler, DNA mıza işliyor ve DNA mızda mutluluk, üzüntü, agresiflik ve daha bir çok duygu DNA larımıza hapsoluyor.

Eskiler ne güzel demiş; “Büyük lokma ye, Büyük konuşma!”. Tam da böyle işliyor hayatımız, “Ben asla….” Asla denilenler, bir de bakıyoruz ki içindeyiz. Peki ya kalpten istediklerimiz, hemen örneklendireyim; Geçen Ramazan’da ofiste Kayseri yöresine ait “Sucuk içi” canım istedi, ofiste yemek yapan ablamıza söyledim, konuştuk paylaştık, belki yıllardır yemem ve bahsini de açmam. Annem o akşam orucunu açacak, ben de aradım gelirken bir şey istiyor musun diye, yok SUCUK İÇİ yaptım, gel hadi dedi.

Ecem: Allah’ım keşke başka bir şey dileseydim der gibi oldum, o an farkettim ki kalpten istemiştim, gözümde canlandırıp hayalini kurmuştum ve isteğim gerçekleşmişti. Eminim sizler de bu tarz şeyleri hayatınızda yaşıyorsunuzdur.

Bedenimiz, aklımız, kalbimiz hep bir şeyler anlatmaya çalışıyor bize, biz ise hiç dinlemiyoruz onları, anlık isteklerimizi söyleyip geçiyoruz.

İşte AN’lık neşeler kalıyor hep aklımızda, kalıcı NEŞE içimizde KALBİMİZDE… Yüreğinizin içine bakın…

NOT: Sözcüklerin DNA ya nasıl işlediğini görmek için mutlaka “Suyun Hafızası” adlı yazımı okuyup, videoyu izleyin.
2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bir Aralık

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi