Neden Reiki?


Evrensel varoluş gereği bireyler aydınlanma yolunda ilerlemeye çalışırken ruh, zihin ve beden sağlığını da korumak durumunda. Yaşamsal dengelerin korunması gerekirken doğum anı ile birlikte bizlere yüklenen kimlikler, devamında çocukluk dönemi travmaları, ikili ilişkilerdeki bozukluklar, aile içi şiddet ve baskı, toplumsal olaylar gerçek kimliğimizi örtmeye başlayarak ruh bedenlere zincirler takıyor. Sürekli bir doyumsuzluk; korkular, öfkeler, kin, para, iş, ev, kavgalar, savaşlar, açlıklar, sınırsız alışveriş, vs. Ve bu da yetmiyor. Sevgiyi beslemek yerine egosal devrim tavan yapıyor.

Peki, sevgi yaşamın neresinde? Korku/kaygı düzleminde yaşamaktan sevgi düzlemi unutuldu. Sezgiler de raflarda kaldı. Kalp sevgi titreşimi yayarken şişmiş ve şişirilmiş egolarla nefret duyguları düşünce gücü ile yayında. Birbirimizi görmeye bile tahammülümüz kalmadı. Evrensel akışta uyanışın gerçekleşmesi; okuduğumuz bir kitap, bir çiçek veya bir anda karşılaştığımız arkadaş ya da herhangi bir durum farkındalığı gerçekleştirebiliyor.

Ülkemiz ve tüm dünya platformunda yaşayan insanlar olarak şifaya ve sevgiye olan ihtiyacımız tam da bu anda ortaya çıkıyor. Sıkıştırılmış ruhların özgürlük kapıları Reiki şifa enerjisi ile aralanıyor. (sadece Reiki değil farklı mistik ilimler de olabiliyor) "Ben" kavramı ile bütünleşmişken "BİZ" in bilincine varıyoruz. Farkındalık (kendini bulma, kendi varlığına tanık olma) sürecinde sevgi kelimesi anlam kazanmaya başlıyor. Kendimizle tanışmaya başlıyoruz. İç dünyamız aydınlanmaya başlıyor.

İç benlik mutsuzken dış dünyada nasıl mutlu olacağız ki…

Sürekli değişim halindeyiz. Her bireyin değişim evresi farklı. Öğrenilmiş alışkanlıklarımızın farkına vararak özgürlüğümüzü elde etmeye çalışıyoruz. Reiki, prana, yoga, tasavvuf, zen gibi mistik ilimlerden faydalanarak pozitif varoluşta öze yolculuk süreci başlıyor. Tabi ki de düğmeye basan evren oluyor.

Reiki; “BEN”i değil “BİZ” leri sonsuzlukla birleştiren sevgi enerjisidir. Ruhsal, zihinsel ve bedensel şifa enerjisidir. Reiki, fiziksel şifalanmanın (Reiki alternatif tıbba destektir. Tıp değildir) yanı sıra önce ruhu şifalandırarak doğum sonrası bizlere yüklenen kimlik kargaşasının yerini öz farkındalığa bırakıyor. Reiki ile doğuştan gelen şifa yeteneğimiz ortaya çıkıyor.

Sevgiler:))


Berrin KARAKAŞ

Usui Reiki Öğretmeni

(Usui Reiki Master Teacher)
59 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

RE Frekansı

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi