Müzikal bir şölen "Grease"


Evlere tıkılıp kaldığımız şu günlerde yapılacak en keyifli aktivitelerden biri film izlemek diye düşünüyorum. Ben bu işi klasikleri izleyerek yapanlardanım sevgili okuyan. İzlediğim filmlerin arasında daha önce izlemiş olduklarım da var. Özellikle de hareketli, neşeli, eğlenceli hatta bazen bol müzikli, danslı…


İşte bu ay ki film önerim tüm bunları içinde barındıran yılların eskitemediği bir klasik “Grease”

İzlemediyseniz tam zamanı. Hele bir de başta moda olmak üzere tam bir retro akımı tüm dünyayı sarmış, eskilere olan özlem artmışken sizleri yıllar yıllar öncesine götürecek bir film Grease.


1978 yapımı olan Grease’ in başrollerinde zamanın en beğenilen aktörlerinden John Travolta ve Oliva Newton-John var. Müzikal romantik komedi olarak adlandırılan film aynı adlı Brodway müzikalinden sinemaya uyarlanmış.


Filmin konusuna gelirsek eğer: “Danny ve Sandy, hayatlarına damga vuran bir yaz aşkı yaşamışlardır. Ancak artık yaz bitmiştir ve ikili ayrılıp okullarına dönmek zorundadırlar. Danny, okuldaki ilk gününde önceden de mensubu olduğu bir deri ceketli çetenin başına döner. Artık sürekli olarak yazın geçirdiği güzel günlerinden bahsetmektedir. Ancak bilmediği bir şey vardır. Bu da Sandy'nin aynı gruba kaydolmuş olmasıdır. İşin kötüsü ikili birbirine düşman iki grubun mensubudurlar.”


Eğer sizde içinde bulunduğumuz retro akımına kendini kaptırıp, ah ne güzel günlermiş diyenlerdenseniz, gerek müzikleri, dansları, gerekse kıyafetleri ile Grease tam sizlik bir film.

Bana göre “1950lerin sonu, 60ların başını anlatan, 70ler yapımı bir 90lar filmi”


İçinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde size iyi gelecek, yüzünüze bir gülümseme konduracak.

Keyifli izlemeler sevgili okuyan.


ps: filmden en sevdiğim şarkıyı da şuraya bıraktım:)


12 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi