Meditasyon...

MEDİTASYONUN FAYDALARI

RUH: Ruhumuz da tıpkı bedenimiz gibi spor yapmaya ihtiyaç duyar, yorgun ve kendini anlamayan ruh agresiftir. Kendinizi dinlemeyi, daha doğru ve sakin kararlar almanızı sağlar.

ZİHİN: Gün içerisinde her yaptığımız hareketi düşünerek veya düşünmeden zihnimizin komutlarıyla yaparız. Sabah uyanıp, akşama kadar uyanık kaldığımız süre boyunca zihnimiz endişeleri, korkuları, mutlulukları v.b. bir çok duyguyu hafızaya atar ve çoğu zaman kendimizin de anlayamadığı tepkiler verir veya kendimizi anlamlandıramadığımız düşünceler içerisinde buluruz. Zihnimizi meditasyon ile dinlendirebilir, dinlenen zihin ile daha doğru ve sağlam kararlar alabiliriz.

BEDEN: Ruh ve zihin iyileştikçe elbette ki bedenimiz de iyileşir, lakin kimi zaman vücut yorgunluğumuzu sadece uyku halinde iken dinlendirmeye çalışırız.Meditasyon ile dinlenmiş vücudunuzu daha da dinç ve enerjik hissedeceksiniz.DİKKAT!

Meditasyon yaparken;

1)Dikkatinizi dağıtacak her türlü sosyal iletişimi bir kenara bırakın. ( Cep telefonu, bilgisayar v.b.)

2)Kendinizi rahat hissettiğiniz ve odaklanabileceğinize inandığınız bir mekan seçin.

3)Kendinizi serbest bırakın, oturabilir veya uzanabilirsiniz. (Rahatlığınız odaklanmanız için önemlidir.)

4)EN ÖNEMLİSİ; gün içerisinde yaşadığınız bütün güzel veya kötü düşüncelerinizi bir rafa kaldırın, sadece içinde bulunduğunuz anın ve melodinin keyfini çıkarın.

Meditasyona başlamak isteyenler;

Sadece 15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz, sizi hem enerjik hissetmenizi sağlayacak hem de günün yorgunluğunu atmanızı sağlayacak Meditasyon Video önerimi sizinle paylaşıyorum.

Uykusuzluğunuzu, stresin ve üzüntünün sebep olduğu kısacası psikolojik nedenlere bağlı olarak gelişen hastalıklara iyi gelir. 

Hatta kilo almak, verememek de bir psikolojik nedendir. 

Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce günde iki kere meditasyon yaparsanız daha etkili olacaktır.

Melodiye odaklanın, hayal kurmak serbest :)
8 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

RE Frekansı

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi