Mars'da Hayat!

24.12.2018

Mars, savaşçı gezegen olarak bilinen ve dünya dışında başka bir yaşama inanılan muhteşem gezegen. Herşeyden önemlisi, 10 gün önce aldığımız pamuk oğlumun ismi.

Bugün, biraz kötüleştiğini duyar duymaz, yanına gittik. Şimdi bütün dualarım seninle güzel oğlum. Senin için “EN İYİSİ OLACAK.”

Verdiğin karara saygı duyacağız.

Pamuk oğlum MARS, şimdi içimden elbette ki ayağa kalkıp yine bana koşmanı istiyorum. Belki biraz bencilce bir istek bu, senin düzenini bu dünya üzerinde bizimle kurmanı istiyoruz, ben, Melis ve annem.

O kadar güzel bir yüreğin var, içi sıcacık. Seni ilk elime aldığım an, kokunu içime çekmiştim. İşte dedim ya işte, yaşamak sensin. Yaşamak seninle daha anlamlı olacak. Gerçekten de 28 yıldır, hayatımın en anlamlı 10 gününü geçirdim seninle. Gözlerinin içinde kayboldum, tüm güzellikleri ve tüm saf sevgiyi barındırdığın için ve herşeyden önemlisi bizi seçtiğin için sana sonsuz teşekkür ederim.

Hayatımın en anlamlı günlerini ve en özel günlerini seninle geçirmeye hazırım. Hala umudum var, beni gördüğündeki o kuyruğunu sallayışın aslında sözcükler olmadan ne kadar da çok şey anlatıyormuş. Bizimle savaşmak istersen, yüreğimdeki tüm saf sevgiyle yanındayım annecim.

Tüm ışıklar seninle, sen de tüm ışıklarınla hep bizimlesin. Şuan bu satırları yazarken, sanki hiç gitmeyecekmişsin gibi sanki hep bizimle olacaksın da, benim çocuklarıma sevginin ne demek olduğunu sen öğretecekmişsin gibi hissediyorum.

En saf yanım, KAL ve kendin için savaş. Yeterince kötülük var bu dünyada ve bu dünyanın sana ihtiyacı var be MARS. Sen saf sevginin savaşısın, sen savaş tanrısısın. Hadi KALK ayağa ve hepimize sevginin neler yapabileceğini göster.

Güzellikler içinde ol oğlum, TÜM IŞIKLAR SENİN ÜZERİNDE OLSUN. Evren ve Kainattaki tüm sevgiler seninle olsun. Kalmak istersen, biz senin için bıraktığın yerde bekliyor olacağız. Seni sevdiğimizi sakın unutma.

25.12.2018

Bütün gece o küçücük bedeni için dua ettim. Elimde dua kitabı ve kristal kuvars taş ile uyuyakalmışım.

Sabah kalktım, tedirginim ya ona bir şey olduysa diye sonra, mutfağa doğru ilerledim su içmek için ve evi kıpkırmızı bir hava ile karşıladım. Hayır dedim içimden, Mars hala savaşıyor.

Hemen, üzerimi giyinip çıktım yola.

Veterinerde kaldığı odanın kapısını açtığımda, cansız bedeni karşıladı beni. Tüylerini sevdim ve ona onu çok sevdiğimi söyledim. 10 gündür parkenin üzerinde yattığı zaman, üşümesin diye yastığın üzerine koyduğum bedeni soğuktu. Şimdi o sıcacık yerde, ışıkların içinde ama benim yüreğim üşüyor şimdi.

MARS güzel suratlı oğlum, Melek oldun artık, ışıklar saça saça koşacaksın ve her zaman bizimle olacaksın. “Mars Koş!” dediğimde, üzerimde ışıkların beliriverecek biliyorum.

Senin kararına saygı duyuyorum ama içimdeki “MARS” sevgisinin aslında bugüne kadarki Ecem’in en saf hali olduğunu anlatamıyorum. 28 yaşında koca bir çocuk gibiyim, sevgimi elimden aldılar da sanki ilk kez kayıp yaşıyormuş gibiyim.

Bana tekrar çocuk olmayı öğrettiğin için, beni o koca gözlerinle sevdiğin için ve bunu kuyruğunu sallayarak gösterdiğin için, benim gibi bir gözün açık uyuyup beni bana hatırlattığın için, o minicik dişlerini çıkarırken ellerimi kemirerek yardım aldığın için, çiş-kaka-kusmuk temizlemeyi iğrenmeden yapmayı bana öğrettiğin için, o küçücük yüreğini bize açıp 10 günde bizi benimsediğin için ve her şeyden öte bir gün anne olursam çocuklarıma anneliği ilk sende tattığımı anlatma fırsatı verdiğin için teşekkür ederim.

Bundan sonraki MELEK hayatında bütün ışıklar seninle olacak ve MARS isminle herkese IŞIK İŞÇİSİ olacaksın. Işıkların üzerimizden eksik olmasın. Seni seviyorum MARS.Işıklar içinde uyu MARS


94 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi