Kitap Önerisi: Gece Yarısı Güneşi


Resim1

Edward’ ın gizemli dünyasına süzülüp hikayemizi bir de onun ağzından dinlemeye ne dersiniz?


Sizde iflah olmaz bir Twilight (Alacakaranlık) okuyucusu (yada izleyeni) iseniz sevgili okuyan bu kitap tam da size göre.


Serinin beşinci kitabı olan Midnight Sun yani Gece Yarısı Güneşi Ekim ayında raflardaki yerini aldı.


Ben filmlerini daha doğrusu serinin ilk filmini kitaplarını okumadan izleyenlerdenim. Ama ilk filmi izledikten sonra yürekten katıldığım "kitaplar her zaman filmlerden daha iyidir" tezini göz önüne alarak kitapları okumaya başlamıştım. Ve dört kitabı da sanırım iki haftada bitirmiştim. Tabi ki gözümün önünde filmdeki karakterlerle. Ne yalan söyleyeyim öylesi pek bi güzel olmuştu, çünkü kitabı okurken karakterleri fiziksel olarak gözünüzde canlandırmaya çalışırsınız, en azından ben öyle yaparım. Alacakaranlık (Twilight) serisinin kitaplarını okurken Edward, Bella, Jacob ve diğerleri filmin sayesinde tam da gözümün önündeydi. Bunda filmin başarılı castının payı büyük tabi ki.


Hani her olaya bir de karşı tarafın gözünden bakmak gerek denir ya bu kitap işte tam da öyle. Serinin dört kitabını Bella’ nın gözünden görüyor, ağzından dinliyorsunuz okuyanların bildiği üzere. Bu seferde Edward’ dan dinlemek oldukça keyifli olmuş. Karanlık ve gizemli bir dünyanın içerisinde doğan bir aşkı, Edward’ ın Bella’ ya olan aşkını, kıskançlıklarını, öfkesini, çektiği acıları, upuzun hayatının en mutlu anlarını, umutsuz çırpınışlarını, tutkularını ve genç vampirin geçmişini bir solukta okuyup bitiriyorsunuz. Böylece Edward’ ı daha yakından da tanımış oluyorsunuz.


Bu kitabın da filmi çekilir mi bilmiyorum sevgili okuyan ama esas oğlanın ağzından hikayeyi dinlemek isterseniz eğer Gece Yarısı Güneşi bu ay ki kitap tavsiyemdir.


Keyifli okumalar…


Arka Kapak:


Ve aslan, kuzuya âşık olur.”

Bu unutulmaz aşkı, bu kez aslanın ağzından dinlemeye hazır mısınız?

Milyonları peşinden sürükleyen Alacakaranlık’ın unutulmaz âşıkları Bella ve Edward, serinin yayımlanan son kitabından on iki yıl sonra, başladıkları yere geri dönüyor. Hikâyelerini anlatmak bu kez Edward’a düşünce, en karanlık ve heyecan verici detaylar arasına dalmak da kaçınılmaz oluyor.

Sahi, herkesin aklını okuyabilen bir vampirin zihnine süzülmeyi kim istemez ki?

“Okumaya başladığınız an itibariyle on yıl beklemeye değdiğini anlayacaksınız...

Stephenie, bu muhteşem bir geri dönüş!”

–The New York TimesResim2

Kaynaklar:

Resim1: https://www.dr.com.tr/Kitap/Gece-Yarisi-Gunesi/Stephenie-Meyer/Edebiyat/Roman/Korku-Gerilim/urunno=0001886582001

Resim2: https://www.kitapindi.com/roman/gerilim-gizem/stephenie-meyer-alacakaranlik-serisi-cilt-5-geceyarisi-gunesi/11 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi