Kasım Ayı Astrolojik Etkiler


2020 yılının son aylarına giriş yaparken, Kasım ayı hepimizin hayatında önemli virajların alınacağı bir aydır.


Kasım ayına girmeden önce 31 Ekim’de 8 derece Boğa burcunda Uranüs etkili yaşadığımız dolunayın etkileri azalarak da olsa Kasım ayının ilk haftalarında etkisini sürdürüyor olacak. Dolunay dönemleri aslında gerçeklerin daha net görüldüğü, durum ve olaylar hakkında farkındalık kazanıldığı, değerlendirme ve sonuçlandırma süreçleridir. Gezegen derecesine göre dolunay tarihinden önce ve sonrasında da dolunay etkilerini belirli bir süre yaşamaya devam ederiz. Uranüs etkili bir Dolunay olduğu için uzun süredir süregelen (Uranüs burcunun Boğa burcunda retro olması bu noktada geçmişten gelen, çözülmemiş konular hakkında ve karmaya dönüşmüş konularda), Boğa burcunun temsil ettiği konular olan güven, ilişkiler, değer yargıları, istikrar, maddi kaynaklar (para), ekonomi, toprak ana, tabiat ve doğa, tarım gibi alanlarda ani beklenmedik, sancılı ve yıkıcı süreçlere işaret etmektedir.


Kısacası sağlam ve dayanıklı olduğunu düşündüğünüz ya da öyle olduğuna kendimizi uzun zamandır ikna ederek erteleyip, görmezden geldiğiniz konularda koşulların aniden yıkıldığına şahit olabilirsiniz. Özellikle Uranüs gibi ağır hareket eden kolektif bir gezegenin Dolunaya eşlik etmesiyle uzun zamandır aslında görmezden geldiğimiz ya da çözüme ulaştırmadığımız konular hakkında ciddi bir farkındalık yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Bu dolunaydan Aslan, Akrep, Kova ve Boğa burcunda 5 ila 11 derece arasında gezegen yerleşimi olanlar ve Natal haritasında köşe evi bu derecelerde ve burçlarda olanlar direk etki alırken, kolektif boyutta hepimiz bu dolunayın etkisi altındayız.


Kendimizi güvende hissettiren pek çok konuda bastığımız toprağın sarsıldığını hem fiziksel hem de duygusal olarak hissedebiliriz. Sahiplenerek, tutunduğumuz vadesi dolmuş şeyler bizlere bu süreçte yenilenmemizi işaret etmektedir. Para piyasaları ve ekonomi alanında güven sarsılmaya devam ederken, toprak hareketliliği, doğal afetler, ani/beklenmedik hava olayları, uçak ve havaalanlarını ilgilendiren konular, internet ve elektrik kesintileri de yaşanabilir. Dolunay etkileri Kasım ayının ilk haftalarından da etkilerini sürdürüyor olacak.


Kasım ayındaki diğer etkilere baktığımızda ise Merkür Retrosuna Terazi burcunda devam ederken, 04 Kasım tarihinde Merkür retrosunun sona erdiğini görüyoruz. Ekim ortası itibariyle duran aksayan işleriniz Merkür ileri harekete geçmesiyle, açılmaya başlar ve sonuçlanarak neticelenir. Kısacası sürüncemedeki işleriniz, gizli saklı olayların ortaya çıkmasıyla yüzleştiğiniz durum olaylar neticeye ulaşır. Mars retrosunun 15 Kasım da bitmesiyle de kendimizde harekete geçmek için bulamadığımız gücü, motivasyonu ve mücadele etme gücünü daha enerjik bir şekilde bulmaya başlayacağız. Geçmişte kalan, ertelediğimiz ya da atladığımız, ihmal ettiğimiz konularla retro sürecinde yüzleştik ve hayatımızda elemeler yaptık. Hedeflerimiz ve hayata geçirmek istediğimiz konularla ilgili eylemlerimiz Kasım ortası itibariyle hız kazanmaya başlayacak.


Aynı zamanda 15 Kasım Akrep burcunda Yeni Ay olduğunu görüyoruz. Yeni aylarda, dolunay sürecinde yüzleştiğimiz konularla ilgili derslerimizi çıkartarak, karar verdiğimiz konularla ilgili niyetlerimizi koyarız. Bu yeniayla, gizli saklı herşeyin ortaya çıkmasıyla, yeni başlangıçlar yapacağınız, küllerinizden yeniden doğacağınız bir yeni ay olacak. Aslan, Kova, Akrep ve Boğalar direk etki alırken, hepimiz bu yeniayın etkisindeyiz. Kasım sonunda ise İkizler Burcundaki Ay Tutulması gerçekleşecek, bu tutulmayla dürtüsel, anlık hareket eden kişiler sorun yaşayabilir, bu sebeple biraz daha sakin, ılımlı ve uzlaşmacı davranmakta fayda var.Kasım ayındaki diğer önemli gökyüzü olayı ise Jüpiter ve Plüto nun bu yıl üçüncü ve son kez 13 Kasım’da kavuşmasıdır. Geçmiş yüzyıllarda bu gezegenlerin kavuşumları, büyük salgınlar ve ekonomik anlamda reformları başlattığı görülmektedir. Bu sene bu iki gezegen ilk kavuşumu yaptıklarında Dünya genelinde salgınla yüzleştik, günlük yaşamlarımız kısıtlandı ve karantina sürecini yaşarken, hayatımızı sorguladık; ikinci kavuşumda ise salgının ekonomik ve sosyal sonuçlarını görülmeye başlanmasıyla, karantinadan çıkmaya ve yeni yaşam modellerimize başlamıştık; son ve üçüncü kez bu iki gezegenin kavuşmasıyla da artık bu konuyla ilgili ne olması gerekiyorsa netleşecek kısacası Yeni Dünya düzeni ile ilgili nasıl olacağı ile ilgili köklü reformların yapılmasına yönelik net adımlar atılacak. Bu gezegenler ağır gezegenler olduklarından etkileri uzun süreli ve köklüdür. Diğer yandan kişişel olarak natal haritalarınızda Jüpiter ve Plüto nun Oğlak burcunda hangi evinizde kavuşuyorsa, bu yıl o evle ilgili sorun yaşadığınız konularla ilgili netleşme ve köklü sonuç alacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yaşamınızdaki bazı noktaları değiştirmemiz ve dönüştürmemiz gerekecek. Kasım ayı bu sebeple hayatımızdaki önemli ve köklü dönüm noktalarından birine işaret etmektedir.


Bütüne sevgi, huzur, sağlık, farkındalık ve şifa getirmesi dileğiyle,

Sevgilerimle

Cansu MIK

104 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi