Karma Lordu Satürn’ün Kova Burcuna Geçişi
Astroloji’de karma lordu olarak bilinen Satürn, şu günlerde toplumsal olarak bizleri kısıtlayarak büyük bir sınav verdirtiyor. Başak dolunayından sonra ülkemizde salgının yayılmaya başlamasıyla aslında hepimiz hijyenin, temizliğin ve sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu hatırladık. Ve bu süreçte Satürn Oğlak burcunun son derecelerine yaklaşırken hayatlarımız kısıtlanarak; sağlıkla ilgili konular, özellikle yaşlılar, otorite kişiler ve finansal konularla ilgili ciddi sınavlar vermeye başladık.


Satürn bizleri kısıtlayan, engelleyen, geciktiren, karmik olarak sınayan ama bunları yaparken de aslında bizleri olgunlaştıran, eğiten, disipline eden ve en yüksek potansiyelimizi fark etmemizi sağlayan zorlu bir öğretmendir. Bize verdirttiği sınavlardan eğer sabırla, sorumluluk alarak ve farkındalık kazanarak çıkarsak, ödülü de büyüktür…

Aslında hani hep deriz yaa sürekli aynı olayları yaşıyorum; işte tamda o noktada olgunlaşmamız için Satürn tarafından sınanıyoruz … Farkındalık kazanana kadarda aynı konularda sınavlar verip dururuz. Satürn gezegeni bizlerin bireysel haritalarında hangi noktaya etki yapıyorsa, o alanda bizlere yukarda bahsettiğim etkileri yaşatır. Kimi zaman fiziksel olaylarla, kimi zamanda psikolojik olarak…


2020 yılında Satürn Plüto’nun Oğlak burcunda kavuşumu ile tüm insanlık köklü bir şekilde, değişim sürecine giriş yaparak, evrilmeye ve dönüşmeye başladı. Satürn Kova geçişiyle bu evrilme sürecinin farkına varıyor olacağız.

Satürn kova geçişiyle artık kişisellikten çıkarak; birlik ve beraberlik bilinciyle hepimizin eşit olduğunun, insan haklarının ve özgürlüklerinin farkına varacağız. Birlik ve insancıl olmanın önemini kavrayacağız.


2,5 senelik Satürn Kova burcunun fragmanını 22 Mart tarihinde Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle yaşıyor olacağız. 22 Mart ile 02 Temmuz arasında Satürn Kova burcunda seyahat edecek ve Satürn sonrasında tekrar oğlak burcuna geri dönüş yaparak, Oğlak burcunda yarım kalan sınavların sonucunu vermek üzere tekrar bu burca geçiyor olacak. 17 Aralık 2020 tarihinde tekrar Satürn Kova burcuna geçecek ve 2,5 sene boyunca Kova burcunda kalacak.
“Kova” burcu; aklı, zekayı, bilimi, kitleleri, insan hak ve özgürlüklerini, icatları/buluşları, havacılık alanını, uzayı, teknolojik gelişmeleri ifade etmektedir. Satürn Kova bu alanlarda kitlesel olarak insanlığın birlikte birtakım sınavlardan geçeceğini göstermektedir.


Satürn Kova geçişiyle; dijitalleşmenin, teknolojik gelişmelerin hız kazanacağını yani yeni bir çağın/devrin açılacağını göreceğiz. Yeni bir dünya düzenine doğru hayatlarımız evrilecek. Hatta şu günlerde yaşadıklarımız, bilimin ne kadar önemli olduğunu bizlere hatırlatmaya başladı bile …


Bu dönemde sağlık alanında bilimsel çalışmalar ile yeni tedavi yöntemlerin keşfedilmesine ve pek çok alandaki yeni keşiflerle; dijitalleşme çağına gireceğiz. Havacılık sektörü ve uzay ile ilgili gelişmelere tanık olacağız. Parayı kullanma şeklimizin değişeceğini (şu anda da deneyimlemeye başladığımız gibi; nakit para kullanmaktan ziyade uzaktan temasla kartların kullanılmasından tutun, kripto paralara kadar), yeni çalışma modelleri (şu anki evden çalışma modellerimiz ve dijital ortamlardaki çalışma şeklimiz gibi), eğitim sistemlerinde değişiklikler ( şu anda uzaktan eğitimi deneyimlediğimiz gibi) olması gibi pek çok anlamda teknolojik gelişmeler yaşayacağız.


Son olarak yaşadığımız değişim/dönüşüm ve evrilme süreçlerini, farkına vararak ve kendimizi ne kadar adapte edersek, bizlere bir o kadar katkı sağlayacaktır. Şu günlerde; aslında sahip olduğumuz her şeyin ne kadar önemli olduğunu hatırlıyoruz; sevdiklerimizle vakit geçirmek ve özgürce gezebilmenin aslında ne denli önemli, sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu…Enerjimizi pozitife yönlendirerek, farkındalığımızı arttırarak bu sancılı süreçlerimizi hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum.


Sevgiyle, sağlıkla kalın,

Cansu MIK


97 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi