Gökyüzü Etkilerine Kısa Bir Bakış EKİMSon zamanlarda kendimizi depresif, kısıtlanmış ve harekete geçmekte zorlanmış hissediyor olabiliriz. Ayrıca motivasyonumuzda ve enerjimizde düşüklükte olabilir. Kasım ortasına kadar devam edecek olan Mars gezegenin Retro (geri hareketi ) ve ağır gezegenlerin oğlak burcundaki sert etkileri hayatımıza bu şekilde yansıyor olabilir.


Gökyüzünde Retro hareketlerin olması sizleri korkutmasın ve yaşadığımız her şeyi sadece Retrolara bağlamamak lazım. Aslında gökyüzü hareketlerini tek yönlü değil de her açıdan incelemek gerekiyor. Çünkü her zaman gökyüzünden birden fazla göksel etki mevcut. Bir bütün olarak gökyüzü hareketlerine bakmak ve bu enerjilerin hayatlarınıza ( bireysel natal /doğum haritalarınıza ) tüm etkisini bir bütün olarak incelemek gerekir. Bu etkileri yorumlarken de; bu kesin olacak, şu kesin olacak gibi değil de; aslında bizlere yol göstermesi ve farkındalık kazanarak, kendi özgür irademizle hayatımıza yön vermek üzere kullanmamız gerekir. Diğer türlü içimizde sürekli korku, endişe ve kaygıları büyütmek bizlere fayda sağlamadığı gibi aksine zarar verebilir. Potansiyellerimizi heba etmemize ve psikolojimizi, hatta sağlığımızı bozmamıza bile sebep olabilir. Şunu unutmamak gerek; eğer çok sert bir açı ve etki alıyorsanız gerekli önlemi ve almanız gereken dersleri alarak bu enerjiyi sizi daha yüksek bir farkındalık ve bilinç seviyesine çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Düşük bilinç düzeyi ise sizi daha zorlayıcı etkiler altına sokabilir. İşte bu noktada özgür seçim size kalmaktadır. Bizler derslerimizi almadıkça gökyüzü bizlere aynı deneyimleri farklı senaryolarla bireysel haritalarımızı tetikleyerek, yaşatmaktadır.Gökyüzü enerjileri hepimizin hayatına dönem dönem durup, kendimizi gözlemlememiz için fırsatlar tanımaktadır. Çoğu zaman kendimizi birtakım işler ve olayların peşine takılıp, haldır haldır koşarken buluruz. Belki de çoğu zaman yaptığımız şeylere kendimizi öyle bir kaptırırız ki, sorgulamadan düşünmeden devam ederiz. İşte gezegenlerin Retro hareketlerinin olduğu bu dönemler bize hayatımızdaki eksiklikleri, atladığımız konuları fark etmemiz ve tekrar değerlendirmemiz için fırsat vermektedir.
Gökyüzünde herhangi bir kişisel gezegende Retro hareketi olduğunda bunu hep sanki olumsuz etkiler altındaymışız gibi algılıyoruz. Retro hareketini yapan gezegenle ilgili konularda bir takım pürüz, aksaklık, tekrar eden olaylar ve gecikmeler yaşayabiliriz ancak bunların yanı sıra aslında hayatımızdaki bazı konuları içselleştirip, iç dünyamızda ölçüp tartmamızı sağlayarak herşeyi daha iyi gözlemlememizi ve analiz etmemizi sağlar. Atladığımız birtakım konuları yeniden değerlendirme ve durup içimizde muhakeme etme şansımız olur. Hayatımızda elememiz gereken ve bizleri engelleyen bir takım kişi ve durumları, temizlik yapmamız için önümüze serer. Aynı zamanda Retro hareketlerde, geçmişten gelen karmik hakkedişlerimizde olur. Kasım ayının ortasına kadar sürecek olan Mars Retrosunda, özellikle Marsın hareket enerjisini temsil etmesinden dolayı, motivasyon ve enerji düşüklüğü ve mücadele etmeye gücümüzün kalmadığını hissedebiliriz. Mars Retrosu belki de hepimize hayatın koşturması içindeyken, fark etmediğimiz, eksik bıraktığımız ya da ihmal ettiğimiz hangi konular varsa yavaşlamamız ve tekrar değerlendirip, hayatımızda elemeler yaparak ve geriye dönüp eksiklikleri gidermemiz için bir fırsat veriyor olarak algılamalıyız.


2 Ekimde Koç Burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay etkilerini 2 Ekim tarihinin 10 gün öncesinden ve 10 gün sonrasına kadar ki süreçte yoğun bir şekilde hissediyor olacağız. Dolunayın Koç burcun da olmasından dolayı özellikle Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları ve burçlarda 9 derece civarında gezegen yerleşimi bulanan kişiler öncelikli olarak direk etki alırken, aslında gökyüzünün dolunay enerjisi hepimizin hayatında belli noktaları etkiliyor olacak. Kısacası dış etkiler sebebiyle yaşayacağımız kısıtlamalarla; öfke, rekabet, mücadele, savaşma ve agresif enerji ile ilgili temalar ön plana çıkabilir. Bu dürtüleri kontrol altına almamız ve enerjimizi spor gibi hareket enerjimizi boşaltabileceğimiz alanlara kanalize etmemiz daha iyi olacaktır. Özellikle kariyer yaşantımız, toplum önündeki statümüz, yaşam alanlarımız, ebeveynlerimiz ve baba/dede/patron/otorite kişiler/eş ile ilgili konularda içimizde bastırılmış agresif enerjinin patlaması hayatlarımızda daha ön plana çıkabilir.


Kariyer yaşantımız, otorite kişilerle ve ailemizle olan ilişkimizde kendimiz kısıtlanmış veya engellenmiş hissedersek, kendimizi ifade ederken daha sakin, dürtülerimize hakim olmamızda fayda var. Eğer ki agresif bir enerji hissederseniz, doğa da yürüyüş yapıp, koşarak veya spor yaparak enerjinizi atmak sizlere iyi gelecektir.


Sevgiyle ve sağlıkla kalın

Cansu MIK

92 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi