Fresh Mutluluğun Formülü...

12 Kasım 2017


Limonlara sardım bu ara, limon ağacı dikmekle başladı herşey daha sonra İtalya ve limonchello’nun muhteşem motivasyonu ile aklımda hep limon çağrışır oldu.

Limonlu cheesecake yaptım az önce hala fırında pişiyor, hayatımın hiçbir noktasında bu kadar limon aşığı olduğumu bilmezdim,tek bildiğim Zeytin ve Limon karaterleri vardı ben çocukken, limona dair tek sevdiğim şeydi sanırım; şimdi o Limon’a söyleyin; benim yazıma konu bile oldu.

Evet Ecem’in çenesi açıldı yine, Limon limon diyorum da neydi limonu yazıma konu yapan?

O zaman biraz limonu ele alalım;

Limon; içi çekirdekli, pırtıklı yapısı ile biraz portakalı andıran ama kendine has kokusu ve tadı olan, çok amaçlı bir yiyecek türü. İster salataya sos yaparken kullanın, ister kışın ortasında çorbalarınıza sıcaklık katın, ister yazın limonata yapın, isterseniz de birini mutlu etmek için Limonlu cheesecake yapın.

Kıscası tatlıdan, ekşiye, yaz mevsiminden kış mevsimine her mevsimde aradığımız ve sevdiğimiz bir tat kendisi.

Şimdi gelin bir insanı ele alalım;

Kalbi yüreği çok temiz, ama hangi mevsime konu olacağını bilmiyor, her mevsimde var olmak tek niyeti çünkü onu besleyen de herkes gibi ‘MUTLULUK’. Peki senin doğan gereği tadın ekşi, kış mevsiminde müthiş revaçtasın, inanılmaz popülersin, salata soslarından, çorbalara.

Peki, bahar geldi, o kış çorbaları hala var ama daha az popüleriten, salataların hala gözdesi sensin. Yetmiyor mu?

Yaz mevsimi de geldi, Eee peki sadece ekşi olmayı seçen sensin, doğan bu ya! Oysaki içine biraz toz şeker ile limonata veya dondurma yapabiliriz senden, en çok sen sevilirsin. Hatta bütün yaz her evin baş köşesine konuk olup, her dondurmacının tezgahına sevgiyle konabilirisin.

Senin, yani hepimizin derdi ne biliyor musunuz? Doğamız gereği ‘ben buyum’ diyip kenara çekiliyoruz, sonra Top 10 listesinden çıkınca mutsuzuz diye yakınıyoruz.

İçimize 3 su bardağı şeker koyalım. Yani anlayış, 5 yemek kaşığı da empati ve işte o zaman kimse sizi tutamaz, her kaba girer, herkesin gönlünün bir köşesinde yer edinirsiniz.

Limonu çok az kişi meyve gibi soyup, dilimleyip ekşiliğini kabullenerek yer.

Ama limonu herkes çorbada, salatada, yemeğin içinde yer. Girdiği her yemeği güzelleştirir, her salatanın tadı farklılaşır.

Tatlı bile onunla fresh ve hafif oluyor.

Hafiflemek için limona ihtiyacın yok, ihtiyacın olan tek şey ‘ANLAYIŞ VE EMPATİ’.

Zaten sevginin ve mutluluğun formülü de bunlar değil mi?

O zaman sevgili Limonlarım;

ANLA, DİNLE, EMPATİ KUR, VE SEV!

Limonlu pazarlar...

Benim limonlu cheesecake’im hazır. Siz limonla ne yapacaksınız?
16 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Bir Aralık

1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi