Dizi Önerisi: The Undoing


Resim1

Bu ay ki dizi önerim yine bir kitap uyarlaması (You Should Have Known) olan suç/dram sevenlerin oldukça beğeneceği “The Undoing” sevgili okuyan.


Başrollerinde benim en sevdiğim oyunculardan biri olan Hugh Grant ve oldukça güzel bulduğum, beğendiğim Nicole Kidman var.


Dizinin konusu genel olarak; Mutlu bir evlilik süren psikiyatrist Grace Fraser ve pediatrik onkolog Jonathan Fraser’ in hayatı bir cinayet ile altüst oluyor. Aslında hayatının göründüğünden bambaşka olduğunu öğrenen Grace için zorlu bir mücadele başlıyor ve bu cinayet hiç bilmediği gerçekleri ortaya çıkarıyor.


Ayrıcalıklı bir hayata sahip olan ve dışarıdan mutlu görünen bir ailenin hayatlarının alt üst olmasını izlerken aynı zamanda “katil kim” sorusuna cevap bulmaya çalıyorsunuz.


Hugh Grant, benim gözümde romantik komedilerin en gözde aktörlerindendir ki (bakınız en sevdiğim: Bridget Jones’s Diary) yıllardır kendisini bu rollerde izlediğimiz için dizi de oynadığı karakter ile beni şaşırttı açıkçası ve daha önce neden bu tarz rollerde oynamadı acaba dememe sebep oldu. Yılların verdiği tecrübe ve zamanın fiziksel olarak yüz hatlarında meydana getirdiği mimiksel olgunluk bu rolde iyice kendini belli etmiş. Ve oldukça başarılı bir iş ortaya çıkarmış. Romantik-komedilerden sonra Hugh Grant’ ı bu şekilde izlemek beni oldukça memnun etti.


Nicole Kidman denildiğinde ben genelde bir duruyorum sevgili okuyan. Okuduğum bütün yorumlarda yaptırdığı estetik operasyonlarla yüzünde fazlasıyla duygusuz ifadeler olduğu söylense de bana göre Nicole Kidman bu duygusuz ifadeleriyle bile duygularını size fazlasıyla geçirebiliyor. Fiziksel görünüm olarak zaten oldukça soğuk bir tarza sahip olan Kidman, oynadığı bu rolün hakkını vermiş bence. Kendi iç dünyasında kontrolü hiçbir zaman elden bırakmayan Grace Fraser’ ın bu süreçte yaşadığı duygusal gelgitleri oldukça başarılı bir şekilde yansıtmış. Güzelliğine ve tarzına söylenecek söz yok zaten.


Birde takdir edilmesi gereken üçüncü bir kişi var ki dizi de İtalyan oyuncu Matilda De Angelis! Değişik bir güzellik ve rol yapma yeteneği olduğunu itiraf etmeliyim ama bazı sahnelerde beni çok boğdu ruh hali. Yine de bir Madonna tablosunu andırıyor güzelliği ile ve ne yalan söyleyeyim oldukça etkileyici ve ürpertici.


Resim2

Dizinin bende ki çıkarımı; insanoğlunun bir kapalı kutu olduğu! Ve herkes her şeyi yapabilir gerçeği!


Kaç yıldır evli olursanız olun ya da yıllardır tanıdığınız dost, arkadaş, sevgili olsun karşınızdaki ne kadar tanıyabilirsiniz ki? Tanımak için kaç yıla ihtiyacınız var, zaman burada nasıl bir belirleyici kavram? Ya da bir insanı gerçekten tanıyabilir misiniz? Diziyi izlerken “katil kim” sorusunun yanında bu sorulara da cevap arıyorsunuz.


6 Bölümlük bu mini dizi suç/dram tarzı sevenler tarafından oldukça sevilecek kanımca. Üçüncü bölümden sonra sonunu çokça merak ettirdiğini de belirtmeliyim.


Hala izlemeyenler için "The Undoing" bu ayki dizi önerimdir sevgili okuyan.


Keyifli seyirler…


Altyazılı Fragman:Kaynaklar:

Resim1: https://www.imdb.com/title/tt8134470/mediaviewer/rm302163713/

Resim2: https://www.express.co.uk/showbiz/tv-radio/1355047/the-undoing-theories-who-killed-elena-spoilers-evg

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=QPjeyif-xd816 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi