Böcek


Bu ay asıl mesleği oyunculuk olan sevgili Sinan Tuzcu’ nun ilk romanı BÖCEK okunmalı dediğim kitap sevgili okuyan. Genelde herkes kendi en iyi olduğu işi yapsın diyen biri olarak beni şaşırtan, konusuyla oldukça ilgimi çeken, meraklandıran bir kitap oldu Böcek.

Dünyaya hayretle bakmama neden olan olayları farklı bakış açısı ile ele alan kitapta, insanın kendi içine bir yolculuğa çıkışı ve gerçeğin acımasızlığı ile nasıl yüzleştiği beni en çok etkileyen oldu. Kitabı okurken sürekli kendime “gerçekten de böyle mi? Ben mi böyle görüyorum ya da bu zamana kadar böyleydi de ben neden göremedim” tarzında soruları sorarken yakaladım.


Kitabın konusuna gelirsek;

“Aylin Uncu önemli haberlerle bütün dikkatleri üstüne çeken bir gazetecidir. Gazetecilik faaliyetleri Alman ve Türk Hükümeti’nin dikkatinden kaçmaz. Arap Baharı’nı takip etmek için gittiği Mısır’da istihbaratçıların peşinde olduğunu anlar. Türkiye’ye döndüğünde hayati tehlikesi artacaktır. Ona yardım etmek için ortaya çıkan kişiler ise yaşadığı hayatın aslında büyük bir kandırmacadan ibaret olduğunu fark etmesini sağlayacaktır. Aylin Uncu’nun hayatı, yakınları ve tüm temasları yıllardır bir “Böcek” tarafından anbean takip edilmektedir. Gerçekleri öğrenmek için çabalayan Aylin Uncu, ülkeye ve kendisine dair çok önemli bilgiler edindikçe, yürümekte olduğu yolun tehlikeleriyle bir kez daha yüzleşecektir. “


Kitabı okurken bazen de acaba bu yaşananlar hepimiz için geçerli mi diye sormadan edemiyor insan. Ya hepimiz Aylin gibi sürekli bir takipte isek? Ya hayatlarımız sürekli izleniyorsa?

Keyifli okumalar sevgili okuyan…

32 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi