Ay Düğümleri Burç DeğiştiriyorOğlak ve Yengeç aksındaki Ay Düğümleri, 05 Mayıs 2020 tarihinde İkizler Yay burcu aksına geçiyor ve 18 Ocak 2022 tarihine kadar (1,5 yıl kadar) bu burçlarda kalıyor olacak.


Dünya’nın Güneş etrafında döndüğü ekliptik düzlem ile Ay’ın Dünya etrafında döndüğü ekliptik düzlemlerin kesiştiği iki noktaya Kuzey ve Güney Ay düğümleri denilmektedir. Her yıl gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları bu ay düğümlerine yakın noktalarda gerçekleşir. Bir yılda 4, 5 veya 6 kez tutulmalar gerçekleşebilir ve bu tutulmalar kişi haritalarında dişli çark misali kadersel olayları sırasıyla tetiklemektedir. Kısacası hayatımızda kırılım noktalarına işaret etmektedir.


Ay düğümleri Natal haritalarda karmik, kadersel ve ruhsal konulara ışık tutmaktadır. Natal haritalarımızdaki potansiyelleri ve geliştirilmesi gereken yönlerimizi ortaya koymamızı sağlayan kadersel ve önemli durumların, olayların ve konuların zamanları ve içerikleri bu ay döngüleriyle tespit edilir. Ruhun pusulası ve rotasıdır. Ay düğümleri bu hayata ruhumuzun geliş amacını, misyonlarımızı, öğrenmemiz gereken dersleri, sahip olduğumuz ve olmamız gereken özelliklerimizi göstermektedir. Güney Ay düğümleri atalarımızdan ya da geçmiş hayatlardan edindiğimiz tecrübelerimizle, sahip olduğumuz becerilerimizle Kuzey Ay düğümüne gitmemize destek verir ve Kuzey Ay düğümü ile bu hayata geliş amacımızı, sahip olmamız ve öğrenmemiz gereken dersleri, ruhun misyonunu gerçekleştirmemizi sağlar. Kuzey Ay düğümü alışık olmadığımız durumlara bizi sürükleyeceği için aslında çoğu zaman Kuzey Ay düğümüne gitmek bizleri zorlayabilir ve kendimizi konforlu hissettiğimiz Güney Ay düğümünde kalmak isteyebiliriz. Natal haritamızın Güney Ay düğümü hangi ev ve burçtaysa, o ev ve burç konularında gerekli bilgiye geçmişten sahibizdir ve doğal olarak da bu konularda yeteneğimiz olduğu için kendimizi bu konulara daha yatkın ve alışık buluruz. Ancak hayat farkındalık kazanıp, ruhsal anlamda değişim dönüşüm yaşayarak Kuzey Ay düğümü konularında yeni alışkanlıklar kazanmamızı ister.


Yukarıda bahsettiğim gibi hepimiz ruhumuzun rotasını Natal haritamızda yer alan Ay düğümlerinin bulunduğu ev ve burçlara göre yaşıyoruz. Her yıl kendi Natal haritanızdaki Ay düğümlerine ek olarak gökyüzünde var olan transit Ay düğümleri de vardır. Örneğin sizin Natal haritanızda Ay düğümleriniz Balık- Başak aksındaysa, siz hayatınız boyunca bu ay düğümlerinin bulunduğu evlerde ve burçların temsil ettiği konularda kadersel olayları/durumları tecrübe ederek, farkındalık kazanmanız gerekir. Buna ek olarak da son 1,5 yıldır Ay düğümleri Yengeç- Oğlak aksındayken, bu burçlardaki Ay düğümleri Natal haritanızdaki hangi eve denk geliyorsa, o ev ve burç konularında 1,5 yıllık bir dönem yaşadınız. Gökyüzünde var olan bu Ay düğümleri Natal haritanızda yer alan gezegenlere ve ay düğümlerinize etki yaptığında ise kadersel ve karmik konuları hayatınıza çektiniz. 05 Mayıs 2020 tarihinde ise gökyüzünde Ay düğümleri İkizler – Yay aksına geçince; sizin Natal haritanızda İkizler – Yay hangi evlere denk geliyorsa, o ev konuları hayatınızda 1,5 sene kadar ön planda olur. 18,5 sene önce de Ay düğümleri İkizler – Yay aksındaydı. Eğer o dönemlerde alınmayan dersler varsa, bu dönemde benzer konular hayatlarınızda kadersel olarak tetiklenebilir.Ay düğümleri İkizler-Yay aksına geçtiğinde ise bildiğimiz tüm bilgilerin sınanacağı ve önyargıları olmayan kişilerin ise kendini geliştirerek yeni bilgiler edinip, ufuklarının açılacağı bir dönem. Bilgi, zihin, fikir, araştırma ve iletişimin hız kazanacağı bir zaman dilimine giriyoruz ve kendimizi sürekli geliştirmek isteyeceğiz. Kuzey Ay düğüm ikizler döneminde iyi ve doğru bilginin, diğerlerinden ayrıştığı ve bütüne yayıldığı bir dönem olmasını temenni ediyoruz.
İşte bu noktada Güney Ay düğüm Yay burcunun etkisiyle hep kendimizi haklı görerek, araştırıp bilgi toplama gereği bile duymadan karşımızdaki kişinin fikirlerini önemsemediğimiz noktalarda, savunduğumuz inançlarda ve felsefik yaklaşımlarda ve alışkanlık haline getirdiğimiz bakış açılarında kadersel olarak sınavlar vereceğiz. Kuzey Ay düğüm İkizlere doğru yol alarak sürekli araştırmayı, bilgiyi pratik hale getirerek, esnek ve akılcı yaklaşımlarda bulunmayı, fikirleri ve bilgiyi nasıl geliştireceğimizi öğrenmeyi ve tutunduğumuz inanç ve felsefik yaklaşımların gerçekçi olup olmadığını nasıl araştırmamız gerektiğini öğreneceğimiz bir dönem. İkizler burcu hızlı, pratik, esnek ve akılcı yaklaşımla bilgiye ulaşmak ister. Empati yaparak bilgiyi hem kendi gözünden hem de karşı tarafın gözünden değerlendirir. İşte tam bu noktada madalyonun iki yüzünü de tartmalıyız. Benim dediğim doğrudur tarzında fanatik bir tutum içine girmeden, bildiklerinizden emin dahi olsanız, karşınızdaki kişiyi dinlemeniz sizlere yeni ufuklar açacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken bir hususta fanatik bir şekilde bilgileri abartmamak ve önyargılardan kurtularak, yargısız ve tarafsız bir şekilde bilgiyi öğrenmeyi benimsemeliyiz.


1,5 yıllık bu dönemde bilgi, fikir, iletişim, haberleşme, eğitim-öğretim, okullar, üniversiteler, akademisyenler, seyahatler, turizm sektörü, ulaşım hizmetleri, ticaret, ithalat ihracat, din adamları, göçmenler, imza ve anlaşmalar gibi konular ön plana çıkarak, bu konularda bir takım yeni yapılanmalar ve düzenlemeler gelebilir.

Hayatımıza yeni ufuklar açmak için, bilgiye kendimizi açmamız ve öğrenmenin sonu olmadığı bilinciyle bu hayatta hep öğrenci olduğumuzu unutmamalıyız …

Sevgiyle ve sağlıkla kalın,

Cansu MIK

128 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi