Astroloji Üzerine...Yaşadığımız hiçbir olay ya da durum tesadüfen ya da rastlantı sonucu hayatımıza girmez.

Aslında her şey kendi içinde bir bütündür ve içimizdeki ihtiyaçlar ya da geçmişten gelen, içimizde birikmiş, kangren olmuş ve farkındalığımızın artmasına engel olan konuların aşılmasına yönelik süreçlerdir.

İşte tam da bu noktada “Astroloji” bizlere kılavuzluk yapmakta ve bu süreçleri aşmamızda bize yol göstermektedir…


Her birey doğduğu anda; o anki gökyüzündeki gezegenlerin konumlarına göre bir natal haritaya (doğum haritasına) sahiptir.

Sanki gökyüzünün o anki fotoğrafını çekmişsiniz gibidir.

Bu haritada her bireyin taşıdığı potansiyeller ve geliştirmesi gereken yönler görülmektedir.Eğer ki bir takım önyargılar ya da bilinçaltımızda bir takım korku, kaygı, endişeler taşıyorsak; hayat uygun bir zamanda bizi bu korkularımızla yüzleştirecek, gerekli tecrübe ve dersleri kazanmamıza sağlayacak olayları ve kişileri karşımıza çıkartır.

Aşmamız ve ders almamız gereken bu konuda farkındalığa ulaşana kadar farklı senaryolarla ve kişilerle aynı konuyu bir kısır döngü gibi yaşar dururuz.

Örneğin; ilişkilerde değersizlik duygusunu taşıyorsak kendimizi değersiz hissetmemizi sağlayacak kişilerle hayatımızda karşılaşırız.

Ta ki bu duyguyu aşıp, farkındalık kazanana dek…
İşte bu noktada Natal haritamız, zaman içerisinde gökyüzündeki gezegenlerin burç değiştirmesi ve konum değiştirmesiyle etki altındadır. Kısacası bireyin hayatına bir takım konu, olay, kişi ya da ilişkileri getirmektedir.

Bu etkiler kimi zaman bizleri daha destekleyen, ödüllendiren, şanslı etkiler olurken kimi zaman yukarıda bahsettiğim gibi daha sert olan ve mücadele etmemizi gerektiren ya da farkına varıp, netleştirmemiz/sonuçlandırmamız gereken sınavlar ve deneyimler olabilir.

Astroloji işte bu noktada bizleri yaşadığımız durumu anlamlandırmamızı ve bizleri uyararak, farkındalık kazandırmak için yolumuza ışık tutmaktadır.

Yaşadığımız her şey bizlerin hayat yolculuğunda aslında içimizde var olan yüklerden arınıp, kendimizi keşfedip, evrilerek farkındalık düzeyimizi geliştirmek içindir.

Ancak bu noktada şu kısım unutulmamalıdır ki; ruhumuz bu hayatta bir takım kadersel süreçleri yaşarken, hayatımıza kendi seçimlerimizle devam ederiz…Natal haritamız, tüm hayatımız boyunca bizimle olurken; diğer yandan ilerletim teknikleriyle natal haritamız zamanla evrilir ve değişime uğrar; tıpkı bizim de evrildiğimiz gibi…


Kısacası haritalarımızdaki zorlu noktaları ya da daha yoğun yaşayarak ders almamız gereken durumları anlayıp, sevgiyle şifalanmayı seçersek; ruhumuzun deneyimlemesi gereken durumlardan farkındalıkla çıkarak yolumuza devam ederiz.

Aynı zamanda kısır döngülerimizi de kırmış olup, haritamızda etki alan o zor ve yoğun kısımları şifalandırmış ve potansiyelimizi en iyi şekilde ortaya koymuş oluruz.


Astroloji üzerine birçok tanım ve açıklama var; bu yazımı astrolojiye bir de benim gözümden bakabilmeniz adına paylaşıyorum.


Gökyüzündeki gündemleri, ilerleyen yazılarımda sizlerle paylaşıyor olacağım. 2020 yılında gökyüzü günlüğünü birlikte tutuyor olacağız…


Sevgilerimle,

Cansu MIK

102 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi