2021 Yılı Genel Astrolojik EtkilerResim 1


2021 yılı hoş geldin. Bizlere sağlık, huzur, mutluluk, bolluk, bereket, şans, neşe, keyif ve güzellikler getirmen dileğiyle…


Yeni yıl pek çoğumuz için umutlar, hayaller, dilekler ve yeni başlangıçlar demektir. Gökyüzü de yeni yıla girerken bizlere mükemmel bir hediye sunarak, yeni yılda 01 Ocak tarihinde Merkür Neptün arasındaki olumlu açı sanki bizlere, haydi korkma hayallerini ve dileklerini dile gönlünce diyor. Hayatında değişime ve güzelliklere yer aç diyor.


2021 yılına girmeden önce 21 Aralık 2020 tarihinde “Büyük Kavuşum” ve “Yeni Dünya Düzeni” nin başlangıcı niteliğindeki Satürn ve Jüpiter ‘in Kova burcundaki kavuşumunu yaşadık. Bu kavuşum 200 yıllık toprak çağını kapatıp, hava çağını başlattı.


Her 20 yılda bir bu iki gezegen kavuşum yaparak, büyüme ve genişleme ile yeni sağlam yapılar ve sistemler inşa edilmesi için bir döngü başlatır. Bu kavuşumun bu 20 yıllık kavuşumlardan farkı ise 200 yıllık toprak çağını kapatıp, hava çağına geçiş niteliğinde olmasıdır. Kavuşumun başlattığı süreç ile hayatlarımızda alışık olduğumuz maddi konular, mal ve varlıklarımız değerini kaybederken yerine artık gerçek bilgi ve akıl daha ön plana çıkacak. Kısacası bu çağ geçişi ile maddi değerler önemini kaybederken, bilim ve akıl ön planda olacak.


Bu süreçte ekonominin ve kapitalizmin yapısının değişeceğine, dijital paraların daha çok ön planda olacağına, bilim, teknoloji, yeni keşifler, dijitalleşme ve uzay keşfi ile ilgili pek çok gelişmeye şahit olacağız. Bunlara ek olarak eşitlik ve hümanist yaklaşımın artarak artık “Birlik Bilinci” nin daha çok ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Bu geçişle birlikte 2021 yılında geçmiş mevcut durumuna ya da yapılara tutunmak isteyenler yani yeniliğe, değişime ayak uydurmak istemeyen insanlarla, yeniye ve değişime gitmek isteyen insanlar arasında çekişmelere de şahit olacağız. Özellikle 2024 yılında Plüto’nun Kova burcuna geçmesiyle tüm bu gelişmeler daha köklü olurken, aynı zamanda daha da hızını arttıracak.


2021 yılını yeni çağa olan bir geçiş olarak düşünerek, 2020 yılında ektiğimiz tohumların ve niyetlerin sonucunu 2021 yılında daha net görmeye başlayacağız.


2021 yılının genel gökyüzü etkilerine bakarsak; 2021 yılında en önemli gezegen etkilerinden birinin Uranüs'ün 18 Ocak 2021 tarihinde Jüpiter ile olan gergin açısı ve devamında da Uranüs'ün Satürn'le arasında 3 kez gerçekleşecek olan gergin açının hayatlarımızı sarsarak değiştiren etkiler getireceğini görüyoruz.


17 Şubat 2021, 15 Haziran 2021,24 Aralık 2021 tarihlerinde Satürn ve Uranüs arasındaki bu gergin açı gerçekleşerek, tüm yıla damgasını vuracak olaylara sebep olacaklar. Satürn geçmiş zaman, kurallar ve mevcut düzen olduğunu düşünürsek Uranüs ‘ün ise buraya değişim, özgürlük ve reform getirmek için geçmiş yapıları sarsacağını düşünebiliriz. Eski ve yeni arasındaki çatışmaya ve gerginliğe şahit olacağız. Aynı zamanda yeniliklerin, teknolojik gelişmelerin, bilimsel çalışmaların artık yeni normal hayat düzenimiz olduğunu kabul ederek, değişime ve yeniliğe ayak uydurmamız gerektiğini göreceğiz. Büyük kavuşumdan sonra gezegenlerde gerçekleşen bu senkronize açılar ve geçişlerle hepsinin bizi kova çağına ve yeni düzene hazırladığını söyleyebiliriz.


2021 yılında diğer önemli gökyüzü etkileri ise tutulmalar. Bu sene 4 önemli tutulma yaşayacağız;

26 Mayıs 2021 de Yay burcunda Ay Tutulması,

10 Haziran 2021 de İkizler burcunda Güneş Tutulması,

19 Kasım 2021 de Boğa burcunda Ay Tutulması,

04 Aralık 2021 de Yay burcunda Güneş Tutulması


İkizler – Yay aksında gerçekleşecek bu tutulmalar ile herkesin bireysel natal haritasında değindiğin alanlarda iletişim alanında inançlar, bakış açılarımızla, algılarımızla ilgili ciddi farkındalıklar kazanırken; medya, sosyal medya, iletişimin her türlüsü, ticaret, hak, hukuk, adalet, seyahatler hakkında önemli gelişmelere şahit olacağız. Burada diğer tutulmalardan farklı olarak Kasım ayında Boğa burcunda Ay tutulmasının gerçekleşmesiyle huzur, para, kazanç alanlarımız, ikili ilişkiler, keyif alanlarımızda ve mevcut düzende istikrar konularında ciddi farkındalıklar kazanacağız.


2021 yılında diğer önemli bir etki ise Jüpiter ‘in mayıs ortası gibi Kova burcundan Balık burcuna geçerek, temmuz sonuna kadar burada kalmasıyla, ruhani olarak nefes alacağımız ve kendimizi akışa daha rahat teslim edeceğimiz bir dönem. Herkesin içine dönerek, kendini keşfetmesinin artacağı bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.


Bu yılda her yıl olduğu gibi Merkür Retrolarını yaşayacağız. Gerçekleşecek olan 3 Merkür Retro tarihleri ise;

29 Ocak- 22 Şubat tarihlerinde,

29 Mayıs-24 Haziran tarihlerinde,

26 Eylül – 19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.


Ek olarak bu sene 18 Aralık 2021 tarihinden başlayacak olan bir Venüs retrosu yaşayacağız.


Kısaca bu sene gökyüzü etkilerinin 2020 yılı kadar yoğun olmadığını hepimiz görüyoruz. 2020 yılına göre 2021 yılında morallerimizin daha yüksek olacağını söyleyebiliriz, unutmamak gerek ki Jüpiter korku, kaygı, depresif duygular yaratan Oğlak burcundan çıkarak Kova burcuna geçti.


Bu yılın geçiş yılı olmasıyla, alışık olduğumuz düzenlerden bizi kopartarak değişim ve yenilikler getiriyor olması çoğu insanda korku yaratabilir. Ancak insanların Dünya’daki hayat varoluş amacının farkındalığını arttırarak hep daha ileriye gitmesidir. Vadesi dolmuş her şeyin temizlenerek yerine yeni ve tüm insanlığa hizmet eden yeni düzenlerin gelmesidir. Hayat da hep bir denge vardır ve hayat yeniye evrilirken, çürümüş yapıları temizleyerek bir denge oluşturur. İşte bu noktada yeniliğe ve değişime ne kadar açık ve esnek olursak bu süreç daha rahat geçiyor olacak.


Yen ufuklara yelken açarken, hayatın bize verdiği mesajlara algılayıp, enerji seviyenizi yükselterek değişime ve yeniliklere hayatınızda izin vermelisiniz…


Bütüne şifa getirmesi dileğiyle,


Sevgilerimle

Cansu MIK

(Kapak Resim 1 Kaynak ( pexels.com) )116 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi