2020 Yılının İlk Merkür RetrosuBu yılın ilk Merkür retrosu 18 Şubat tarihinde Balık burcunda başlayıp, 4 Mart tarihinde balık burcundan kova burcuna geçerek geri hareketine devam ediyor olacak. 9 Mart tarihine kadar devam eden Merkür retrosu, Merkür’ün ileri harekete geçmek üzere durağanlaşması ile 11 Mart tarihinde Merkür’ün ileri hareketi başlıyor olacak. Kısacası durağan pozisyonları da hesaba katarsak 15 Şubat ve 11 Mart arasında Merkür’ün gölgeli ve retro dönemini düşünebiliriz.


Bu dönem geçmişe dönük hasıraltı konuları, temizlenmeyi bekleyen kişi, ilişki, konu ve olayları ön plana çıkartacak… Kısacası enerjimizi kısıtlayan kişileri, eşyaları, olayları, ilişkileri ve durumları hayatımızdan çıkarma ve temizleme zamanı…

Yeni olana yer açmak ve enerji akışımızı düzenlemek için önemli bir farkındalık dönemi…


Özellikle Balık burcunda başlayan retro süreci ile birlikte Güneş’inde 19 Şubat’ta Balık burcuna geçmesiyle, Balık burcunun temsil ettiği inzivaya çekilme, meditasyon, yoga, şifalanma çalışmaları ile benliğimizdeki tortulardan arınma zamanı…

Bu süreçte Balık burcu akışa teslim olmayı bizlere hayatımıza çektiği konularla hatırlatıyor olacak.


Bir gezegenin retro pozisyonu demek aslında o gezegenin hızını kaybetmesi ve dünyamızdan bakarken sanki gezegen geri hareket ediyormuş gibi algılamamızla alakalıdır. Gezegenler retro hareketlerine başlamadan önce hızlarını kaybetmeye başladıklarından durağan pozisyona gelirler ki bu dönemler aslından retro dönemlerinden daha problematik dönemlerdir. Aynı şekilde retro sürecinden hızlanarak durağan pozisyonlarına geçtikten sonra normal hızlarına geri dönerler.Retro süreçleri; hayatımızda bir takım konu, kişi, ilişki, olay ve durumların ilerleyememesi, aksaklıkların yaşanması, geçmişe dönüşler, tekrar eden durumlar, karmik getiriler, engellere takılma ve yanlış anlaşılmalara sebep olurken; durağan pozisyonda aslında tüm bu süreçlerin daha problematik, sıkışıp kalması, kısacası durması ve hiç ilerlememesine sebep olabilir.


Gezegenlerin durağan ve retro hareketi sürecindeyken gücü düşer ve gezegenin vurguladığı konularla ilgili bir takım kriz ve sorunlar gündemimize gelir. Retro süresince Merkür gezegeninin temsil ettiği konularda; her türlü iletişim, düşünme ve kendimizi ifade etme şeklimiz, seyahatler, her türlü sözleşmeler, haberleşme araçları, yakın çevremiz, kardeşler, kuzenler ve akrabalarımızla ilgili konular karşımıza çıkıp, bir takım sorunları yüz üstüne çıkartarak aslında geçmişte bırakıp üstünü örttüğümüz konuları sonuçlandırmamız ve temizlememiz için bizlere fırsat sunmaktadır. Bu dönemde elektronik aletlerinizde bir takım problemlerle karşılaşabilirsiniz; önemli belge ve evraklarınızı yedeklemek önemlidir. Aynı şekilde bulunduğunuz yaşam ortamınızla ilgili gecikmiş; tadilat ve tamirat işleriniz varsa bunları tamamlamak için iyidir. Bu dönemde sıfır, yepyeni bir anlaşma yapılması çok önerilmez. Özelikle Balık burcundaki retro hareketi; durum ve koşullarla ilgili bulanıklık ve belirsizlik verir. Merkür retro hareketinden sonra ileri hareketine geçince; ortam ve şartların değişmesi ile istemediğimiz şekilde bir takım kararlar almış olabiliriz. Seyahatlerde bir takım aksaklıklar ve sorunlar olabilir. Kargoların ve bavulların kayıp olması olasıdır. Bu dönemde geçmişteki ilişkilerinizden ve kişilerden geri dönüşler almanız olasıdır.


Merkür retrosunda genellikle sorunlara ve problemlere odaklanıldığından retro denildiğinde içimizi korku kaplamasındansa; gökyüzünün her hareketinin aslında farkındalık seviyemizi yükseltip, yüklerimizden arınarak daha iyi bir hayata devam etmemiz için fırsatlar sunduğunu unutmamalıyız. Sonuçta dişli çarklar arasında doluşan irili ufaklı taşları temizlemezsek, o çarkların dönüşünde problemler oluşur ve sonunda çalışamaz hale gelir. Yani retro süreçleri hayata mola verip, bu temizliği yapmamız için önemli dönemlerdir.


Merkür retrosu ve 23 Şubat’ta gerçekleşen Balık burcundaki yeni ay ile birlikte zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak dağıldığımız dönemler olmasıyla birlikte; bir takım durum, kişi, ilişki ve olaylar ile ilgili bulanıklık ve belirsizliklere işaret etmektedir. İşte bu süreçte balık burcu bizlere sisler ve bulanıklıklar dağılana kadar inzivaya çekilmemizi, kendi içimize dönmemizi, şifalanmayı ve akışa teslim olmamızı mesaj olarak verirken; çok önemli kararlar almama konusunda da uyarmaktadır.


Sevgilerimle,

Cansu MIK31 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
1/12

Copyright © 2020 Işıkla Yolculuk Dergisi