Profil
Katılma tarihi: 21 Oca 2020
Hakkında
0 Beğeni
0 Yorum
0 En İyi Yanıt

Adım Derya Özdemir. 30 Mayıs 1984 Ankara’da doğdum. 4 kişiden oluşan çekirdek ailemin en küçüğüyüm. Bekarım ve ailemle beraber Ankara’da yaşıyorum.


Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümünü bitirdikten sonra 2. Üniversite olarak yine Anadolu Üniversitesi Lojistik Bölümünü bitirdim. Okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını ilke edinen biri olarak şu an 3. Üniversite olarak Laborant Veteriner ve Sağlık Bölümünü okumaktayım.Bu zamana kadar çok çok farklı meslek gruplarında yer aldım. Köpek Eğitmeni olmadan evvel 7 yıl yabancı bir şirkette teknik ressamlık yaptım. Hırslı biri olduğum kadar başarılı da olduğuma inandım hep. Ancak hangi iş kolunda yer aldıysam, bir türlü içimdeki o boşluğu tamamlayamadım. Bir yerlerde hep eksik kaldığımı hissettim.


Ta ki, hayatıma köpeğim "Çakıl" girene kadar!


Hayatımın her evresinde canlılara olan ilgim yüksek oldu. Muhabbet kuşu, Sultan Papağanı derken en sonunda sokaktan sahiplendiğim köpeğim Çakıl hayatımı başından sonuna değiştirdi.


Çakıl’ı sahiplendikten sonra ona doğruyu öğretip, iyi bir iletişim sağlamak için “Köpek Eğitmeni” olmaya karar verdim. Önce işimden ayrıldım, akabinde hemen eğitmen olmak için ders almaya başladım. Uzun ve zorlu sürecimde köpek eğitmenliğinin temellerini öğrenirken aynı zamanda Çakıl’ı eğitmeye başladım. Çakıl benim en büyük ve en iyi öğretmenim oldu bu yolda. Halen de ondan çok şey öğrenmeye devam ediyorum…


Hayatım boyunca hep yaptığım şeyin iş olarak değil de mutlu olabileceğim bir şey olmasını diledim. Ve 35 yaşımda bu dileğim gerçekleşti… 1,5 senedir sadece bu işi yapıyorum. Artık eksik kalan yanımın tamamlandığını, en önemlisi mutlu olduğumu hissediyorum.

Sizlere yazılarımda daha çok köpeklerden bahsedeceğim. Tabi ki diğer canlılar için de yazılarım olacak, onlara da yazılarımda yer vereceğim.


Sevgiyle kalın…Pozitif Köpek Eğitmeni

Derya Özdemir