top of page
  • Yazarın fotoğrafıIşıkla Yolculuk

Duygu Atölyesi ve Semineri

"Duygular dalgalar gibidir; gelmesini engelleyemezsin, ama hangisinde sörf yapacağını sen seçersin." Jonatan Martensson

Duygularımızı çoğu zaman fark etmiyoruz. Fark ettiğimizde ise bazen duygularımızı karışık bir şekilde adlandırabiliyoruz. Bazen bir şarkı, bir film bizim içimizdeki gerçek duyguları ortaya çıkarıverebiliyor. Peki, bu dışarı çıkan duygularla biz gerçekten baş edebiliyor muyuz? Başka bir tabir ile gerçek duygularımızla yüzleşmeye ne kadar hazırız? İnsan, kendi duygu sözlüğündeki kelimeleri ne kadar biliyor? Evet doğru duydunuz, hepimizin bir duygu sözlüğü var; olaylara, durumlara karşı otomatik pilota geçirdiğimiz bir duygu sözlüğü.


Duygu sözlüğü, bireyin kendini daha önceden biriktirdiği deneyimler sayesinde oluşturduğu ve tepkilerini, davranışlarını buna göre yönettiği duygu haznesidir. İşte bizler de duygu atölyeleri ve seminerlerinde kendi duygu sözlüğümüzü keşfediyor. Duygu haznemizde neler olduğunu görüyoruz. Zaman zaman bilimin ışığında duygunun kökenlerini inceliyor, duyguların bedenimizde nasıl işlediğinden bahsediyoruz. Geçmiş çalışmalarımızda da yaptığımız gibi duygularımızı keşfetmek bizlerde başka farkındalıklara yol açıyor. Atölye çalışmalarında mutluluk, öfke, korku, üzüntü gibi temel konulara değinmekteyiz.


Duygu Atölyesi ve Semineri grup çalışması şeklinde yapılmaktadır. Seminerler online olarak verilmekte, atölye çalışmaları ise yüz yüze yapılmaktadır. Kendi grubunu toplayarak grup çalışması talep edebilir veya bizlerin takvimindeki çalışmaları takip edebilirsin. Bizimle mail ile veya instagram sayfamız üzerinden direkt mesaj yoluyla iletişime geçebilirsin. https://www.instagram.com/isiklayolculuk/


Duyguların her daim pusulan olsun.

N. Ecem ÇıklaçekiçInside Out (Ters Yüz) Filmi


Seminerden bazı görüntüler.


13 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page